Левски обърна Ботев във Враца

0
0
382

Левски се върна към победния път. “Сините” обърнаха Ботев във Враца с 3:1 в мач от 21-ия шампионатен кръг. Така столичани спяха серията от три поредни хикса, като записаха втори успех в петия си мач в Първа лига през 2021 година.

Под Околчица Костадин Ничев (7) изведе врачани, но Левски стигна до обрата през второто полувреме. Над всички пак беше Найджъл Робърта (57 и 66-д), който освен, че вкара нови два гола, асистира и за попадението на Живко Атанасов (59). Левскарите имаха и късмет, след като при 1:0 Даниел Генов пропусна дузпа в 15-ата минута, след което в 31-ата минута пропиля чисто положение. В 23-ата минута пък Начо Монсалве беше пратен в болница след сблъсък с Красимир Костов. Все още не е ясно какво е състоянието на испанския защитник на “сините”, който в мача беше заменен от чупливия Симеон Славчев.

На ст. “Христо Ботев” след центриране от корнер топката попадна в Ничев, който с хубав диагонален изстрел матира Микулич за 1:0. Попадението му бе първо в елита от 2017 година. Голът даде самочувствие на “зелените”, които продължиха да атакуват без никакви притеснения. Така в 14-ата минута след поредната атака на Ботев домакините получиха право да изпълнят дузпа. Галчев изненадващо спря топката с ръце след центриране отляво, тъй като Александров не се намеси добре и не остави видимост на своя колега. Зад топката застана Генов, който прати Микулич в обратния ъгъл, но топката в лявата греда. Така резултатът остана 1:0, а три минути по-късно отново страничният стълб спаси столичани. Този път след центриране отдясно топката рикошира в Александров и се удари в лявата греда на Микулич и излезе в корнер.

В 23-ата минута всички от Левски поискаха дузпа, след като Начо Монсалве игра с глава, а вратарят Костов връхлетя върху него и спаси вратата си. Съдията Владимир Вълков остана безмълвен, което не не хареса на Славиша Стоянович и всички на скамейката.

След почивката гостите започнаха да търсят равенството, като в 54-ата минута Робърта пропусна сам срещу вратаря Костов, който се намеси отлично. Минута по-късно обаче вратарят сбърка при центриране от корнер, а Робърта с глава вкара за 1:1. Буквално след 120 секунди капитанът Атанасов обърна нещата в полза на Левски. Централният защитник, който е син на легендата в леката атлетика Йорданка Донкова, беше оставен непокрит и от няколко метра прати топката под гредата с глава.
Така се стигна до 65-ата минута, когато Ничев фаулира Мартин Петков и Левски получи право да изпълни дузпа. Робърта беше точен и вкара своето шесто попадение за последните три мача във всички турнири. “Лалето” има и две асистенци в тези срещи. До края врачани опитаха натиск, но той беше доста хаотичен.
В класирането Левски се изкачи на осмо място с 24 точки, докато Ботев остана 12-и с 18 т.

Снимка: facebook.com/levskiofficial