Левски не успя и срещу Лудогорец, записа антирекорд

0
0
487

Левски и Лудогорец завършиха 0:0 в последния мач от 21-вия кръг на Първа лига. Това бе 11-и пореден мач за “сините” без победа в първенството, което е антирекорд за тима. Шампионите пък останаха вече на 3 точки зад лидера ЦСКА. Първият мач между двата тима в Разград също завърши 0:0.

В състава на Левски се завърнаха Андриан Краев и Цунами, а възстановеният Жереми Петрис бе титуляр за “сините” за първи път през кампанията. В състава на Лудогорец отсъстваха контузените Бърнард Текпетей и Аслак фон Витри, а Спас Делев започна от първата минута.

Левски започна по-напористо мача и установи натиск. Стигна се до серия от корнери, като при един от тях Сонко Сундберт успя да нанасе точен удар с глава, но той бе лек и попадна в ръцете на вратаря Серджио Падт.
Лудогорец отговори с остър ъглов удар на Кирил Десподов, който бе париран от вратаря Пламен Андреев.
Малко по-късно домакините сбъркаха при изнасянето на топката, но при бързата контраатака на Лудогорец топката стигна до Нонато, който я спря неумело и тя му бе избита. Последва силен удар на Андриан Краев за Левски, който премина над напречната греда.
В тези минути Левски наложи жестока преса, което пречеше на Лудогорец да изнася топка и създаваше напрежение в половината на гостите.
В 36-ата минута “сините” направиха много хубава атака отдясно чрез двойно подаване между Рикардиньо и Роналдо, но пасът на последния дойде малко зад Уелтън в наказателното поле, а Пердо Нареси от “орлите” попречи на Рикардиньо да завърши от удобна позиция с шут във вратата.
В 41-вата минута при бърза контраатака Игор Тиаго с едно подаване изведе Десподов отдясно, но футболист №1 на България стреля покрай десния стълб на Пламен Андреев.
Най-чистото положение през първото полувреме бе за шампионите. По последната минута Игор Тиаго получи топката от Десподов и стреля отблизо с левия крак покрай десния стълб.

Втората част започна с атаки и към двете врати. Първо Десподов се озова зад защитата, но прехвърли вратата. Веднага след това Ивелин Попов стреля от границата на наказателното поле и след рикошет в крак на защитник на Лудогорец топката излезе в корнер.
Към края на мача се появиха на терените новите попълнения и на двата отбора – Рай Насименто за Лудогорец и Джавад Ел Джемили за “сините”.
В 76-ата минута Уелтън центрира и резервата на домакините Илиян Стефанов стреля с глава, но защитник на гостите изби топката.
Две минути преди края на редовното време Гонсалвеш от гостите опита акробатичен удар, но Андреев хвана топката.
В последните минути Лудогорец упражни натиск, но най-чистото положение бе пред Левски, като Цунами стреля, а Марин Петков не успя да засече отблизо.

Левски – Лудогорец 0:0