Левски се справи с Локо Пд в контрола

0
0
439

Левски започна повече от изненадващо и успешно в контролите. Въпреки безбройните неясноти на „Герена“ и трагичната финансова ситуация в клуба “сините” победиха Локо Пд 1:0. Единствено точен срещу вицешампиона беше Билал Бари, който се разписа още в 6-ата минута на “Герена”. Иначе в 13-ата мин. капитанът Борислав Цонев получи червен картон заради невъздържана реакция.
В заключителния четвърт час на двубоя пък феновете аплодираха влизането в игра на Валери Божинов, чийто договор с Левски изтече и понастоящем той само поддържа форма с отбора.

Настоящият наставник Живко Миланов имаше доста трудности с окомплектоването на състава, тъй като освен многото напуснали, от състава липсваха още капитанът Мартин Райнов, Драган Михайлович и Стивън Петков. Бъдещето на тримата е под въпрос и зависи от това дали сделката с Джо Диксън за Левски ще стане факт, но въпреки това на проби бе взет гръцкият футболист Кириакос Таусанис.
Той обаче бе оставен на пейката, макар че е централен защитник, а като такъв бе пуснат от първата минута вътрешният халф Симеон Славчев.

Димитър Илиев имаше шанс да реализира попадение в 4-ата минута, но стреля от пряк свободен удар покрай вратата на стража Микулич. След това Левски вкара гола. След хубава атака, Здравко Димитров изведе Борислав Цонев по левия фланг, който без да се бави подаде топката успоредно на вратата на “смърфовете”, където Билал Бари реализира.
В 13-ата минута Борислав Цонев поиска дузпа. Реферът Васимир Ел Хатиб тръгна да вади жълт картон за симулация, след което получи червен за оспорване на решението. В игра на мястото Цонев влезе младия Антоан Стоянов. В следващите минути “сините” имаха още един добър шанс. Марин Петков се озова на стрелкова позиция, но не успя да намери добре топката.
Малко преди края на първата част Мартин Петков овладя в наказателното поле и стреля, но ударът му бе доста разочароващ.

Второто полувреме стартира по-добре за “сините”. След нова силна атака по лявото крило, Здравко Димитров подаде топката, но в първия момент защитниците на Локо се справиха. Топката обаче попадна в Радослав Цонев, който стреля много мощно, но в аут.
В 54-ата минута Здравко Димитров бе изведен от Мартин Петков сам срещу вратаря Илко Пиргов. Той овладя топката и стреля с левия крак, но стражът на гостите изби в ъглов удар.
В следващите минути на срещата жегата взе връх и темпото спадна. Трудно двата отбора създаваха чисти голови положения и резултатът остана без промяна.

Левски: 1. Звонимир Микулич (46′ – 66. Пламен Андреев), 6. Ивайло Найденов, 8. Симеон Славчев, 41. Георги Александров (61′ – 34. Кириакос Таусанис), 22. Патрик-Габриел Галчев, 21. Радослав Цонев-К (61′ – 24. Томислав Папазов), 10. Борислав Цонев (17′ – 31. Антоан Стоянов), 88. Марин Петков (73 – 86. Валери Божинов), 79. Мартин Петков, 11. Здравко Димитров (61′ – 45. Илия Димитров), 19. Билал Бари

Локо: Илко Пиргов, Емил Янчев, Мартин Паскалев, Николас Бареза, Николай Николаев, Петър Витанов, Айвън Ангелов, Конър Раун, Лукас Салинас, Георги Мадродиев, Димитър Илиев;