Левски договори четвърти нов

0
0
360

Левски уреди четвъртото си ново попълнение по време на зимния трансферен прозорец, пише “Тема Спорт”. На “Герена” ще пристигне мароканецът Джавад ел Джемили.

20-годишното крило идва от кипърския Акртирас. Той ще премине през задължителните медицински прегледи и ако всичко при тях е наред, ще подпише договор със сините.

Двете ръководства са постигнали споразумение по трансфера, като клубът от Острова на Афродита ще си запази 20% от бъдещ трансфер на играча. Преди това на “Герена” бяха привлечени Кристиан Димитров, Асен Чандъров и Рикардиньо.

Така 20-годишният футболист напуска тима, воден от Бруно Акрапович и ще облече екипа на “сините”. За последно юношата на Еспаньол игра на 10 февруари при равенството 1:1 на Акритас като гост на АЕК (Ларнака).

Ел Джемили беше на терена 77 минути и бе заменен от бразилеца Дани Араухо. Атакуващият играч се намира в отлична форма и взе участие в последните три двубоя на кипърския тим.

Същевременно Стоилов няма да може да разчита на левия защитник Цунами за гостуването на Пирин в Благоевград. Мачът е в неделя. Бразилецът получи петия си жълт картон от началото на сезона и трябва да изтърпи една среща наказание. Това ще доведе до нова рокада в отбраната на “сините”.
Наставникът на столичани почти сигурно ще заложи на Марин Петков в ролята на ляв бек срещу “орлетата”. 19-годишният футболист действаше като такъв в контролата със Струмска слава (3:0).