Левски изпусна да бие Ботев Пд на “Герена”

2
0
488

Левски и Ботев Пд завършиха 1:1 в контролна среща на стадион „Георги Аспарухов“. Точен за „сините“ бе Борислав Цонев в 42-ата минута от пряк свободен удар, а за гостите Виктор Генев в 87-ата.

Двубоят започна с положение за домакините, но Билал Бари стреля встрани от вратата на Георги Аргилашки. Ботев опита да затрудни след корнер, но също без успех.
Първият точен удар към една от двете врати дойде в 11-ата минута, когато Антоан Бароан стреля от границата на наказателното поле, но ударът му бе спасен от Пламен Андреев. Левски отговори с няколото положения пред вратата на “канарчетата”, при една от които Билал Бари изпревари Виктор Генев и стреля опасно, но ударът му мина на сантиметри от лявата греда на вратата на Ботев.
Малко по-късно Ботев стигна до положение, след като при корнер топката стигна до Мите Цикарски, но той с левия крак стреля встрани от вратата. В 19-ата минута и 14 секунда мачът бе спрян за кратко и футболистите на “сините” отидоха да поздравят своите фенове в сектор “А”. Те, от своя страна, не спряха да аплодират своите любимци, които останаха в клуба, дори в трудното финансово положение, в което се намира Левски.

В края на първото полувреме столичани получиха право да изпълнят пряк свободен удар. Зад топката застана Борислав Цонев, който с удар с десния крак порази вратата на Аргилашки и зарадва феновете на „Герена“.

Второто полувреме започна на много високи обороти, като две минути след неговото начало Билал Бари уцели гредата. Впоследствие двамата треньори направиха по много смени, но двата отбора продължиха да водят много двуостър мач с редуващи се атаки и към двете врати. Гостите успяха да изравнят 3 минути преди края на редовното време. При центриране от корнер най-съобразителен бе бившият левскар Виктор Генев, който се възползва от неразчетено излизане на Николай Кръстев и отбеляза с глава. Валери Божинов се опита да избие влизащата във вратата топка, но без успех.
Веднага след гола Левски упражни финален натиск. Със сериозен пропуск се отчете Илия Димитров, който стреля опасно с глава минута преди края на мача, но вратарят на “канарчетата” спаси. До края на срещата нови попадения не паднаха.

Левски – Ботев Пловдив 1:1
1:0 Б. Цонев (42)
1:1 Генев (87)

Жълти картони: Мартин Петков (Л, 28’), Радослав Цонев (Л, 31’), Филип Филипов (Б, 33′)

Левски: 66. Пламен Андреев (12. Николай Кръстев) – 6. Иво Найденов (24. Томислав Папазов), 41. Георги Александров (32. Димитър Андонов), 8. Симеон Славчев (35. Любомир Тодоров), 22. Патрик-Габриел Галчев – 10. Борислав Цонев, 21. Радослав Цонев, 88. Марин Петков, 79. Мартин Петков (30. Симеон Василев), 19. Билал Бари, 11. Здравко Димитров
Резерви: 12. Николай Кръстев, 24. Томислав Папазов, 30. Симеон Василев, 31. Христофор Хубчев, 32. Димитър Андонов, 33. Денис Динев, 34. Виктор Василев, 35. Любомир Тодоров, 45. Илия Димитров, 86. Валери Божинов
Треньор: Живко Миланов

Ботев Пд: 33. Георги Аргилашки, 27. Атанас Чернев, 25. Станислав Работов (16. Димитър Пройчев), 4. Виктор Генев, 28. Филип Филипов, 26. Мите Цикарски, 6. Дилан Мертенс (79. Иван Василев), 17. Николай Минков, 10. Емануел Току, 7. Маркиньос (24. Кевин Янсон), 20. Антоан Бароан
Резерви: 99. Християн Славков, 3. Па Конате, 5. Марио Младеновски, 9. Атанас Илиев, 16. Димитър Пройчев, 19. Благовест Данчев, 24. Кевин Янсон, 30. Пламен Цончев, 77. Юсеин Костов, 79. Иван Василев