Левски изпусна Черно море на “Тича”

0
0
339

Левски изпусна да бие Черно море в мача от 23-ия кръг на Първа лига. На стадион “Тича” във Варна срещата завърши 0:0. Двата тима не направиха особено атрактивен двубой, като чистите голови положения пред двете врати не бяха много и в крайна сметка резонно поделиха точките. Все пак вратарят на “моряците” Георги Георгиев се отличи с четири добри спасявания, а своите шансове имаха и домакините, но не успяха да ги реализират.

По този начин и двата отбора намалиха шансовете си да попаднат в топ 6 след края на редовния сезон, като Черно море заема седма позиция с 30 точки, четири по-малко от шестия ЦСКА 1948, а “сините”, които в този мач бяха водени от Живко Миланов, тъй като Славиша Стоянович все още е в болница и се възстановява от КОВИД-19, са на осмо място в класирането с 28 т.

В следващия си мач Левски приема Лудогорец в неделя от 20.45 часа, докато Черно море гостува на ЦСКА 1948 в петък от 19.30 часа.

В 3-ата минута Мартин Райнов опита да изведе Билал Бари, но Влатко Дробаров не позволи на мароканеца да създаде опасност пред Георги Георгиев. В 8-ата минута Даниел Димов сбърка и топката попадна в Билал Бари, който обаче пропусна да се разпише.
В 12-ата минута след центриране от корнер Бари стреля с глава, но Георгиев успя да избие с една ръка. Получи се разбъркване в наказателното поле на варненци, от което обаче “сините” не успяха да се възползват. Две минути по-късно Марин Петков получи пас от Драган Михайлович и стреля към вратата, но Георгиев отново се справи.
В 25-ата минута Тома Даске отправи изстрел, който бе блокиран, след това и Билал Бари стреля, но Георгиев изби, а след това и удар на Живко Атанасов бе блокиран.
В 40-ата минута Мартин Петков опита изстрел от въздуха, който прелетя над вратата на Георгиев. Четири минути след това Родриго стреля от границата на наказателното поле, но топката мина покрай вратата на Микулич.

През втората част двата тима заложиха на здрава битка.
В 60-ата минута Илиан Илиев опита да изведе Леандро Андраде, но с добра намеса Георги Александров пресече подаването. Пет минути след това Илиев центрира в наказателното поле, където Васил Панайотов стреля с глава право в ръцете на Микулич.
В 67-ата минута Михайлович открадна от Виктор Попов и пусна към Мартин Петков на точката на дузпата, но младокът стреля покрай вратата.
В 69-ата минута Марин Петков бе заменен от Андриан Краев, който се завръща в официален мач след дълго лекуване на травма.
В 78-ата минута Мартин Петков стреля от дистанция, но Георгиев без проблем улови. В 82-ата минута Даниел Димов получи втория си жълт картон в рамките на минута и остави тима си с човек по-малко.
До края на мача здравата битка между двата тима продължи, но до голове така и не се стигна.

Снимка: Левски