Лестър докосва Шампионската лига

0
0
284

Лестър победи с 2:1 след обрат Кристъл Палас у дома и се утвърди на третото място във Висшата лига. Уилфрид Заха откри за гостите в 12-ата минута, но в 50-ата Тимоти Кастан изравни след пас на Келечи Ихеаначо, а самият нигериец донесе победата в 80-ата минута. Ихеаначо се разписа в осми пореден двубой за „лисиците“.
С 62 точки Лестър е трети в класирането, с аванс от 4 пред Челси и на 7 т. пред петия Уест Хем. Кристъл Палас е на 13-о място с 38 т., а до края на сезона остават пет кръга. Шансовете на “лисиците” за място в Шампионската лига обаче вече са повече от реални,

На “Кинг Пауър Стейдиъм” гостите поведоха още в 12-ата минута. Еберечи Езе намери Заха на границата на наказателното поле и нападателят с удар в долния десен ъгъл се разписа за 1:0. В последната минута на първото полувреме играчите на Брендън Роджърс имаха сериозни претенции за дузпа, но такава не бе дадена, след като ситуацията бе разгледана с ВАР.

В самото начало на втората част “лисиците” стигнаха до изравнително попадение. Келеши Ихеначо намери Кастанйе в наказателното поле и той с удар от движение изравни. Ситуацията бе разгледана с ВАР заради съмнения за игра с ръка, но се оказа, че такава няма и голът бе зачетен.

Десет минути преди края на срещата Лестър стигна до победата. Ихеначо се възползва от добро подаване на Джони Еванс в наказателното поле и с точен удар прати топката в горния десен ъгъл на вратата, като по този начин оформи крайното 2:1. В последната минута Ихеначо можеше да вкара и трети гол, но стреля слабо.