Алекс Лазаров влезе в схемата на АТП 500 турнир

0
0
204

Александър Лазаров се класира в основната схема на турнира по тенис от сериите АТП 500 в Дубай, след като изигра перфектен мач на собствен сервис и спечели със 7:5, 7:5 срещу италианеца Франческо Пасаро в рамките на час и 35 минути. За първи път в кариерата си той ще играе в състезание от това ниво и е вторият българин в такава категория турнири след Григор Димитров. Досега Лазаров играеше на АТП 250 в София, но с покана от домакините.

След като преодоля пресявките, Лазаров си гарантира 22 270 долара от общия награден фонд, който е в размер на 2,86 милиона. Българинът заслужи и 20 точки за ранглистата на АТП.

Лазаров бе безупречен в подаването си и не позволи на поставения под номер 7 в квалификациите Пасаро да стигне дори до разиграване за пробив. Българинът завърши мача с 88% спечелени точки на първи сервис, шест печеливши удара, шест аса и само три непредизвикани грешки.

Лазаров взе преднина от 6:5 в първия сет и стигна до два сетбола в 12-ия гейм, след като Пасаро изпрати топка в аут. Българинът, който към момента е със 195 места зад италианеца в ранглистата на АТП, се възползва още от първия си шанс и затвори частта при 7:5.

Във втория сет възможностите на Лазаров за пробив бяха много повече, но той първо пропусна три разигравания за брейк в осмия гейм, след което не успя да вземе и два мачбола в десетия. Българинът обаче спечели с лекота на собствен сервис за 6:5 и в 12-ия гейм реализира третия си мачбол, след като Пасаро изпрати топката зад основната линия.

В схемата на турнира в Дубай личат имената на четирима тенисисти от топ 10 на ранглиста, сред които е евентуалният съперник на Лазаров в първия кръг и поставен под номер 1 Новак Джокович. Другите трима са Андрей Рубльов, Даниил Медведев и Феликс Оже-Алиасим.

Снимка: БФТенис