Последен тест за “лъвовете” днес

0
0
672

България гостува тази вечер на Северна Македония в последния си мач от груповата фаза на турнира Лига на нациите. Срещата от Лига С, Група 4 на надпреварата е днес от 21.45 часа в Скопие.

„Лъвовете“ спечелиха домакинството си на Гибралтар с 5:1 в Разград в официалния дебют на новия селекционер Младен Кръстаич. Подборът на млади и обещаващи футболисти в селекцията на сръбския специалист даде резултат срещу непретенциозния съперник, но сега на ред е съставът на македонците, с които „трикольорите“ завършиха наравно 1:1 в първия мач на родна земя. В последния си двубой западните ни съседи загубиха при визитата си на Грузия с 0:2. Грузинците, които ни разбиха с 5:2 в Разград и направиха нулево равенство срещу българите на собствен терен, са убедителни лидери с 13 точки и ще се изкачат със сигурност във второто ниво на Лигата на нациите. България има шанс да се бори за второто място, след като с победата над Гибралтар си осигури оставане в Лига С.

“Искахме победата срещу Гибралтар и я взехме. Сега отново искаме да спечелим, но е много важно да запазим концентрация през всичките 90 минути срещу отбора на Република Северна Македония. Очаквам утре да бъде по-трудно, защото те са силен противник. Нужно ни е отново да играем с енергия, за да стигнем до добър резултат. Трябва да излезем концентрирани на терена и да не ни интересува това, което се говори около мача. Политиката е работа на политиците. Изпълнихме целта за оставане в дивизията, а сега ще опитаме отново да играем атрактивно. Очаквам това от моите играчи, защото те са напълно способни да го направят”, коментира Кръстаич преди срещата.

Родните национали изостават с точка от македонците преди последния двубой в Скопие, като резултатът ще има значение и за това в коя урна ще попадне страната ни за жребия за Евро 2024, който ще се тегли на 9 октомври в германския град Франкфурт. Нашите могат да са в четвърта или пета урна.