“Лъвовете” станаха боксова круша в Лигата на нациите

0
0
50

България се превърна в боксова круша в Лигата на нациите. “Лъвовете” на Силвано Пранди отстъпиха на действащия олимпийски шампион Бразилия с 0:3 гейма – (16:25, 22:25, 12:25), в поредна среща от тазгодишното издание в италианския град Римини.

Възпитаниците на Силвано Пранди бяха тотално надиграни от класния съперник, който изпита затруднения само във втората част, когато нашите се представиха равностойно, но въпреки това загубиха с 22:25. В останалите две части Селесао отваряше постепенно разлика с „лъвовете“ и в крайна сметка постигна резонен успех. Бразилците направиха седем успешни атаки повече от България, а в асовете предимството им беше осезаемо – 10:1.

Рикардо Лукарели беше най-резултатен за победителите с 15 точки – 10 добави Флавио. За родните национали с по осем се отчетоха Радослав Парапунов и Аспарух Аспарухов. С успеха си бразилците се изкачиха на върха в Лигата на нациите след седмата си победа от осем изиграни срещи. Втори е Полша с баланс 6-1, а Франция, Словения и Сърбия са с по 6-2. България е вече на предпоследно място с 1-7, като победата бе над последния в таблицата Австралия, който е единственият тим без успех.
Българите се изправят срещу Нидерландия днес от 16.00 часа българско време. Бразилия ще играе с Полша в дербито на върха от 22.00 ч.

Снимка: БФВолейбол