“Лале” наказа Гришо в “Куинс”

0
0
201

Григор Димитров отпадна във втория кръг на турнира по тенис в лондонския “Куинс Клъб” с награден фонд 2,275 милиона евро. Шампионът през 2014 година загуби от Ботик ван де Зандсхулп (Нидерландия) с 6:7 (5), 3:6 за 88 минути

Най-добрият български тенисист реализира пробив за 4:2 в първия сет, но в следващия маратонски гейм той пропиля аванс от 40:0 при собственото си подаване и след седем изравнявания допусна брейк, след като направи три двойни грешки в ключови моменти в края му. В последвалия тайбрек нидерландецът дръпна с 6:4 точки и стигна до успеха.

Ван де Зандсхулп започна по-добре втората част и взе аванс от 4:1 гейма, като до края сервираше солидно и не позволи да бъде застигнат.
Димитров напусна надпреварата с 31 215 евро и 45 точки за световната ранглиста, в която заема 22-ото място.
С победата си днес 26-годишният нидерландец, който е 29-и в класацията на АТП, се класира за четвъртфиналите и взе реванш за поражението си от българина в началото на сезона на турнира в Мелбърн със 7:6 (5), 0:6, 5:7.

Снимка: Туитър