Лацио отказа Милан от титлата в Серия А

0
0
274

Лацио победи Милан с 4:0 и на практика отказа “росонерите” от защитата на титлата им в италианската Серия А. Това стана в последния мач от 19-ия кръг, игран на стадион “Олимпико” в Рим.

“Орлите” вкараха 4 гола въпреки отсъствието на голмайстора си Чиро Имобиле. Капитанът на тима Сергей Милинкович-Савич откри резултата още след четири минути игра. Още в началото на мача се контузи защитникът на Милан Фикайо Томори и бе сменен принудително.

Матиа Дзакани направи 2:0 за Лацио преди почивката, след като удар на Адам Марушич бе отклонен в десния стълб от вратаря на тима от Милано Чиприан Тътърушану, а той довкара топката.

През второто полувреме удар на Рафаел Леао от Милан срещна напречната греда. Минута по-късно Педро бе фаулиран в наказателното поле на гостите, а Луис Алберто вкара третото попадение от дузпа. Фелипе Андерсон оформи крайното 4:0 с точен удар от наказателното поле.

Милан вече няма победа в пет поредни мача, като в един от тях изтърва Суперкупата на Италия. Също така тимът на Пиоли изостава с 12 точки от лидера Наполи. Лацио се изкачи до трето място в класирането и ще се бори за Шампионската лига.

Снимка: Туитър