Мико Кузманов с престижен успех на старта на “София оупън”

0
0
243

Димитър Кузманов записа първата си победа на Sofia Open! Втората ракета на България се наложи с 2:1 сета след обрат над Лоренцо Музети (Италия), в отделните части 6:7 (4), 7:6 (3), 6:3 след повече от 3 часа игра. Благодарение на успеха пловдивчанинът се класира за осминафиналите, където му предстои двубой с Камил Майхжак, заменил в последния момент като „щастлив губещ“ четвъртия поставен Александър Бублик.

Първият сет на срещата премина през множество обрати в резултата. Кузманов започна по-добре и проби в началото, след което затвърди за 3:0, минавайки през гейма от 0:40. Музети обаче не се пречупи и на свой ред натисна опонента си, изравнявайки за 3:3. Младият италианец нанесе нов удар с брейк за 5:4, като при този резултат сервира за успех в първата част. Кузманов успя да върне пробива в последния момент, с което сетът продължи. В крайна сметка се стигна до тайбрек, в който Музети поведе с 6:1 точки и впоследствие се наложи със 7:4, откривайки резултата в мача при четвъртия си сетпойнт.

Борбата за всяка точка продължи с пълна сила и през втория сет, с тази разлика, че в него пробиви нямаше. Така отново се стигна до тайбрек, спечелен този път от местната надежда Кузманов – 7:6 (3).
Третата и финална част и беше решена от един пробив, дело на Кузманов в шестия гейм за преднина 4:2. До края пловдивчанинът не трепа и заслужи първата си победа в София.
Кузманов става вторият българин с победа в основна схема в София след Григор Димитров, който през 2017 г. спечели титлата при единственото си участие в “Арена Армеец”.
Сега Александър Донски стартира с успех на старта на квалификациите, но след това отпадна.

Снимка: София оупън