XXVII кръг в цифри – Левски с най-много атаки

0
2
254

Пет мача по 1:0, два двубоя 2:0 и едно нулево равенство. Това е равносметката, която може да се направи след 27-мия кръг на efbet Лига. В нито един от мачовете двата отбора не отбелязаха голове. Българската професионална футболна лига представя най-интересната статистика от мачовете от изминалия кръг на първенството.

Чисто игрово време

Лудогорец владя най-дълго топката през изминалия уикенд. 39 минути и 4 секунди топката бе във владеене на шампионите или 73% от мача срещу Локомотив София. Столичните железничари влядаха топката 14 минути и 16 секунди. Любопитно е, че втори по този показател е отборът на Септември София, който държа топката 37 минути и 3 секунди срещу Спартак Варна, но загуби гостуването си в морската столица. За Спартак останаха 19 минути и 18 секунди.

Мачът с най-много чисто игрово време бе двубоя Спартак Варна – Септември с 56:21 минути чисто игрово време. Най-малко се игра в Благоевград – 47:35 минути.

Ударите

Лудогорец отправи най-много удари по посока вратата на Локомотив София. Цели 35 пъти „орлите“ обстрелваха вратаря на столичните железничари. Шампионите записаха общо 12 точни удара. ЦСКА София също отправи 8 точни удара по посока вратата на Пирин. Общо лидерите в класирането шутираха 20 пъти точно в очертанията на съперниковите отбори. Останалите 14 тима в елита отправиха общо 38 точни удара в изминалия кръг.

Най-много шутира Якуб Пьотровски от Лудогорец – цели 8 пъти, което е любопитно, тъй като позицията му по-скоро е на дефанзивен полузащитник. 4 от ударите попаднаха в очертанията на вратата на Локомотив.

Ъглови удари

И в този показател Лудогорец е на първо място в кръга. „Орлите“ изпълниха цели 14 ъглови удара. Два отбора пък не стигнаха въобще до този компонент от играта. Берое и Ботев Пловдив нямаха възможност да изпълнят нито един корнер.

Нарушения

Футболистите на Берое извършиха най-много нарушения от всички в елита. Старозагорци направиха 25 фала, а втори в това подреждане е Локомотив Пловдив с 16. Най-малко фалове направиха футболистите на Спартак Варна – само 5 нарушения.

Андриан Краев е най-фаулираният играч – общо 6 нарушения срещу футболиста на Левски. Най-много нарушения е извършил Уерди Мара от Берое – 5.

Атаките

Левски е провел най-много на брой атаки по посока вратата на Берое. „Сините“ са атакували 116 пъти. Второто място по този показател е за Лудогорец – 110 атаки, а трети Черно море с 99 атаки. Най-малко атаки е направил отборът на Локомотив София 58, а Ботев Пловдив е с 67 атаки.

Пасовете

Логично най-много пасове са си разменили футболистите на Лудогорец. Общо 687 подавания, от които 87% точни. Левски е направил 596 паса с 85% точност, а трети по пасове е отборът на Хебър с 575 и 87% точни.

Най-малко пасове са си дали играчите на Локомотив София – 186, от които точните 66%.

Най-много пасове са си разменили централните защитници на Левски Сонко Сундберг и Келиан ван дер Каап, като са си подали 52 пъти.

Единоборствата

ЦСКА 1948 София е спечелил най-висок процент от единоборствата през уикенда. „Червените“ имат 54% спечелени единоборства от общо 109, в които са влезли. Левски е спечелил 53% от единоборствата, но от 207. Андриан Краев от Левски е влязъл в най-много единоборства (36), като е спечелил 53% от тях.