Колорадо се утвърди на върха в НХЛ

0
0
280

Колорадо победи трудно като гост Сейнт Луис Блус с 4:3, с което продължава да е отборът с най-добри показатели в НХЛ. Авеланш са с 64 точки, с 4 повече от който и да е тим в Лигата. “Лавините” записаха своята победа №30, което те постигнаха с едва 43 изиграни мача, което е рекорд в историята на тима. Дебют за тях направи вратарят Деван Дюбник, който бе привлечен от Сан Хосе Шаркс в събота. Той замени под рамката титулярния страж Филип Грюбауер, който се очаква да отсъства известно време поради мерки, свързани с КОВИД-19.
Дюбник направи страхотен първи мач с екипа на “лавините” и спаси 31 удара към вратата си, за да запише и първа победа с новия си тим. Мико Рантанен и Джей Ти Компър се отличиха с гол и асистенция за успеха. По веднъж се разписаха още Пиер-Едуард Белмар и Брендън Саад, а Лиам О’Бриен подаде две асистенции за своите съотборници. Нейтън Маккинън също записа една асистенция, с което увеличи на 11 поредни срещи серията си с поне една записана точка. В тази поредица вторият капитан на тима има седем гола и 11 асистенции.
За домакините Майк Хофман взе участие във всички три гола за своя тим, вкарвайки две попадения и подавайки за другото на защитника Винс Дън. За Дън пък това бе четвърти пореден мач със записана точка (гол + 5 асистенции), което е върхово постижение в кариерата му в НХЛ. Стражът Джордан Бинингтън отрази 24 шайби към вратата си, но с това не успя да помогне на тима си да запише четвърта поредна победа.
След поражението Сейнт Луис запазват четвъртата си позиция в Западната дивизия с 44 точки, само на една пред Аризона Койотс, които обаче са и с два мача повече.