Клоп се вайка след нова издънка на Ливърпул

0
0
179

Мениджърът на Ливърпул Юрген Клоп се овайка след поредната издънка. В осмия кръг тимът на германеца извъртя 3:3 с Брайтън. Мачът всъщност можеше да завърши по всякакъв начин.
На “Анфийлд” Леандро Тросар се отличи с хеттрик. Белгийският нападател откри резултата още в четвъртата минута и се разписа още веднъж в 18-ата. Роберто Фирмино върна домакините в мача в 33-ата минута, а след това изравни в началото на втората част. Ливърпул стигна до пълен обрат в 63-ата минута след автогол на Адам Уебстър. Седем минути преди края Тросар изравни с третото си попадение в мача.

“В този мач имаше няколко истории. Първата бе за двата ранни гола в нашата врата, след това дойде историята за обрата, който направихме, а накрая и историята как изпуснахме победата в края. Брайтън е много добър отбор, истински отбор. Играха с нова формация и бяхме малко изненадани. Губехме с 0:2, но успяхме да се адаптираме. Вкарахме нашите голове на контраатаки. Можехме да спечелим, но не знам дали щеше да е заслужено. Брайтън заслужаваше да вземе нещо”, каза Клоп. Той в същото време няма притеснения, че ще бъде изпъден,

“След всички добри неща, които направихме през седмицата, увереността е като малко цвете и когато някой го стъпче става много трудно. Трябва да приемем този резултат. Той не ни устройва, но това е положението. Говоря с момчетата по същия начин, както говоря с вас. Не знам колко пъти съм им казвал, че трябва да реагираме правилно. Първият гол бе повлиян и от двата отбора – те летяха, а ние бяхме някъде по средата. Това им даде самочувствие и им помогна за второто попадение. Можехме да се защитим много по-добре, но това е футболът и трябва да го приемем. В ден като този, който започна по този начин, бе важно да покажем реакция и борбеност. Щеше да е хубаво да победим. Винаги имаме проблеми с Брайтън, който е много добър отбор, но ние трябва да играем по-добре. Знам, че имаме 10 точки и това е реалността. Няма да се крия от този факт. Трябва да се съберем и да надграждаме“, допълни немецът.