Хари Кейн счупи голов рекорд в Англия, Тотнъм се дъни

0
0
1138

Хари Кейн записа името си в историята на Висшата лига с голов рекорд. Капитанът на Тотнъм вече е с 84 попадения за “шпорите” в гостувания във най-силното първенство в света. Именно това е рекорд за един футболист с фланелката на един отбор в Премиър лийг. На Кейн му бяха необходими едва 120 мача, за да достигне до тази впечатляваща бройка.
Английският национал подобри постижението, след като реализира и двете попадения при гостуването на Нюкасъл в мач от 30-ия кръг. Двубоят завърши без победител – 2:2.

Воденият от Жозе Моуриньо тим е пети в класирането, с равни точки с Ливърпул и Уест Хем, като “чуковете” са със среща по-малко. Нюкасъл пък е 17-и и се намира точно над зоната на изпадащите.

На “Сейнт Джеймсис Парк” първите три гола в мача паднаха в рамките на шест минути през първото полувреме. Жоелинтон (28) откри за “свраките”, но с две попадения на Хари Кейн (20 и 34) гостите обърнаха. Те водеха до 85-ата минута, но всичко се странно а тях се обърка. Нюкасъл, който е отборът в най-слаба форма в първенството, показа голямо желание да се върне в мача и в крайна сметка си заслужи точката, когато Джо Уилок изравни и донесе радост на “свраките”.