Катар записа антирекорд

0
0
167

Отборът на Еквадор удари Катар с 2:0 в откриващия мач на Световното първенство. Двата гола бяха на Енер Валенсия, който донесе успеха и първото място на страната си в Група А на Мондиал 2022.

За Катар пък двубоят бе катастрофа. Няколко антирекорда бяха “счупени” по време на срещата, като в нея имаше само 11 удара, което е най-малко в историята на Световните първенства, откакто съществува такава статистика (1996 година).

Вчера обаче за първи път домакинът на турнира започна със загуба своето участие. В мача имаше шест жълти картона и това се превърна в най-грубия мач на откриването от 1994, когато Германия и Боливия си изработват 6 жълти картона и 1 червен.

Eнер Валенсия бе избран за Играч на мача. Нападателят, известен с прозвището Супермен, вкара и двата гола за еквадорския национален отбор.
Валенсия е автор на последните пет гола за Еквадор на Световни първенства, с което се приближи до рекорда на Еузебио (Португалия 1966), Паоло Роси (Италия 1982) и Олег Саленко (Русия 1994), които имат по шест поредни гола за своите страни.
“Толкова много пъти съм мечтал да спечеля този мач на откриването. Сбъднах една мечта, че успях да отбележа и да помогна на моя отбор да вземе трите точки”, каза Валенсия пред репортерите след мача.

“Успяхме да вкараме два гола още през първата част, които ни помогнаха да контролираме играта и да спечелим мача. Смятаме, че можем да стигнем много далеч на този турнир”, добави нападателят на турския Фенербахче.

Голът, с който Валенсия откри резултата, беше от дузпа и така за първи път в историята дебютното попадение на Световно първенство е отбелязано по този начин. Ако пък голът му в 3-тата минута беше зачетен, той щеше да бъде най-бързият в откриващ мач на турнира. Все пак нападателят на Фенербахче е първият футболист с два гола за едно полувреме в първата среща на Мондиал.
33-годишният нападател вече има общо 5 попадения на Световни първенства, след като предишните му 3 бяха на Мондиал 2014.

Снимка: Туитър