Мартин Камбуров заби гол №249, вече е на 4 попадения от Петър Жеков

0
0
487

Мартин Камбуров заби гол №249 в българския клубен футбол. 40-годишният нападател беше точен при 1:1 на Берое при визитата на Локо Пд в мач от 21-ия кръг. На “Лаута”, където бившият нападател всъщност е израснал, се разписа от дузпа 32-ата минута. Парвиз Умарбаев възстанови равенството в 77-та минута на срещата,с което оформи и резултата. Азиатецът също беше точен от наказателен удар. А Камбуров вече е само на 4 гола от рекордьора по голове в българския клубен футбол Петър Жеков. Легендата е с 253 попадения с екипите на Берое и ЦСКА, но той е провел цялата си кариера в “А” група, докато свиленградчанинът има 4 години зад граница.

На ст. “Локомотив” треньорът на гостите Димитър Димитров проведе мач №470 като наставник в българския елит, с което той изравни Георги Василев. Херо ще може да задмине Гочето още следващата седмица.

Херо направи три промени в състава, спрямо двубоя с Лудогорец. Вместо Иван Минчев, Ибрахима Конте и Кийлън Лебон в игра като титуляри започнаха Илиас Хасани, Октавио и Мартин Камбуров.
Берое започна активно срещата в началните минути и пробва две центрирания чрез Фуртадо, но не се стигна до опасност пред Пиргов. Домакините пък изпълниха корнер в 5-ата минута, а Цветанов стреля след избитата топка. Ударът му обаче мина високо над вратата. Крум Стоянов проби добре и центрира в 13-та минута, но Фуртадо не успя да овладее добре на скорост и да стреля.
В следващите минути Берое се настани трайно в половината на съперника и пробва удари от различна дистанция, но те не доведоха до опасна ситуация пред Пиргов. Домакините пък използваха предимно статични положения и центрирания, за да затруднят Ганев, но също не стигаха до опасност от тези ситуации. Цветков стреля силно от около 25 м в 30-та минута, но топката излезе в корнер след рикошет в Алмейда. Минута след това Макоута проби в пеналта и бе съборен от Парвиз Умарбаев, а реферът посочи бялата точка за изпълнение на дузпа. Зад топката застана Мартин Камбуров, който прати топката в мрежата за 0:1. Домакините атакуваха в следващите минути и се опитаха да установят натиск пред вратата на Берое, но не успяха той да бъде траен и да застрашат Ганев.

Три минути след подновяване на играта домакините организираха бърза атака, при която Карагерен нахлу в пеналта, пробва удар, който бе блокиран. Топката попадна в Минчев, който също се опита да стреля на два пъти, но Фуртадо се намеси. В крайна сметка нападателят на Локомотив отправи точен изстрел, но Ганев се намеси. Минута след това Карагерен стреля от границата на пеналта, но покрай вратата. Домакините също получиха право да изпълнят дузпа в 76-ата минута, когато Илич проби в пеналта и падна след съприкосновение с Октавио. Зад топката застана Умарбаев, който в отсъствието на капитана Димитър Илиев, стреля в средата на вратата и Локомотив изравни – 1:1. Макоута центрира много остро и опасно в 80-ата минута, а Фал и Хасани се разминаха на сантиметри с топката пред голлинията. Четири минути преди края на срещата Гуертас получи от Цветанов и стреля от малкото наказателно поле, но топката срещна напречната греда.

Снимка: beroe.bg