Ювентус остава в битката за ШЛ след бой по шампиона Интер

0
0
287

Ювентус постигна много важен успех в битката за топ 4 в Италия, след като победи Интер с 3:2 у дома в мач от предпоследния кръг на Серия А. В Торино Кристиано Роналдо даде преднина на домакините в 24-ата минута от добавка след дузпа, но десет минути по-късно Ромелу Лукаку изравни от наказателен удар.

Точно преди почивката Хуан Куадрадо отново изведе “бианконерите” напред, но в 55-ата минута Родриго Бентанкур получи втори жълт картон и остави Юве с човек по-малко. Възпитаниците на Андреа Пирло се защитаваха добре до 83-ата минута, когато капитанът Джорджо Киелини си отбеляза автогол и по всичко изглеждаше, че двата тима ще поделят точки, но в 88-та минута Куадрадо донесе успеха на торинци от дузпа.

По този начин Ювентус се изкачи до четвърто място в класирането със 75 точки, две повече от петия Наполи, който е изиграл мач по-малко. Интер е с 88 точки на върха и още преди няколко кръга си осигури титлата. Втори е Аталанта със 78 т., пред Милан със 75, но и мач по-малко. Милан посреща Каляри довечера, а в последния кръг ще гостува именно на Аталанта. А Наполи гостува днес на Фиорентина, а в последния кръг ще играе с Верона у дома. Юве пък има визита на Болоня на Валентин Антов.