Изненадващо: Юве наказа европейския шампион

0
0
349

Италианският шампион Ювентус успя да надвие в домакинския си мач отбора на Челси с 1:0. Голът вкара Федерико Киеза 12 секунди след подновяването на играта през второто полувреме. Домакините контролираха мача през цялото време, като не позволиха на противника да развива атаките си. Това се случи дори в отсъствието на капитана Джорджо Киелини, който влезе в игра в последните минути. А напред “Старата госпожа” бяха без контузените си звезди Пауло Дибала и Алваро Мората, но италианците пак си свършиха работата. Това е трети пореден успех за Юве във всички турнири, с което тимът започва да излиза от кризата.

Ювентус добре затваряха средата в защита и футболистите на Челси рядко стигаха до опасности пред вратата на Войчех Шченсни. Масимилиано Алегри беше заложил на контраатаки, при една от които Киеза успя да се вклини в защитата на Челси и с плътен удар с левия крак откри резултата. До края на мача Челси се опитаха да стигнат до изравнителен гол, като с пропуск се отличи Ромелу Лукаку.
С победата си Ювентус зае първото място в група Н на Шампионската лига с актив от 6 точки, а Челси остават втори с актив от 3 точки. Трети са Зенит също с три точки, които в мач разбиха палача на Лудоогорец Малмьо с 4:0.
Следващите срещи в Шампионската лига са на 19 и 20 октомври.