Юве наказа Интер в Торино

0
0
280

Ювентус победи с 2:0 Интер в Торино в голямото дерби на италианския футбол. Попаденията в мача забиха Адриен Рабио в 52-рата минута и Николо Фаджоли в 84-ата. Две асистенции пък записа Филип Костич.

Така “Старата госпожа” успя да скъса с една от най-неприятните си серии срещу “нерадзурите”. Ювентус нямаше успех срещу Интер в последните си 4 срещи във всички турнири, но сега най-после успя да подчини “синьо-черните”. А треньорът Макс Алегри вече може да диша по-спокойно, след като се твърдеше, че е пред уволнение.

С тази победа Юве се изкачи до петото място в класирането с 25 точки, докато “нерадзурите” са на седма позиция с точка по-малко. Лидер е Наполи с 35 т., а втори е шампионът Милан с 29.

Интер започна по-добре срещата и определено през първото полувреме контролираше играта и доминираше над Юве.

В тази първа част съставът на “старата госпожа” отстъпи инициативата и само множеството пропуски на “нерадзурите” лишиха гостите от първи гол.

До почивката Интер имаше изключителни шансове, но последователно Един Джеко, Дензъл Дъмфрис и Лаутаро Мартинес направиха пропуски.

Ювентус откри резултата в Торино в 52-ата минута, когато Филип Костич се освободи от Николо Барела в половината на домакини и напредна по левия фланг, стигна до наказателното поле, откъдето центрира ниско към Адриен Рабио, който с едно докосване прати топката в далечния долен ляв ъгъл на вратаря Андре Онана.

След малко повече от час игра Данило от състава на Ювентус прати топката в мрежата зад стража Онана след центриране на голмайстора Костич от ъглов удар, но попадението бе отменено след намеса от страна на ВАР, тъй като бранителят на домакините си е послужил с ръка преди да се разпише.

Малко по-късно Филип Костич нацели страничния стълб на вратата на Онана, който обаче закачи леко топката.

„Старата госпожа“ нанесе решителния си удар в 84-ата минута. След скоростна контраатакта Анхел Ди Мария комбинира с Филип Костич по фланга, сърбинът се освободи от опеката на резервата Раул Беланова и центрира в пеналтерията на „нерадзурите“, където на втора греда Николо Фаджоли стреля, а топката рикошира в тялото на друг футболист, появил се от резервната скамейка Робин Госенс и се оплете в мрежата зад стража Онана.

До края срещата се доиграваше и Ювентус заслужено си взе победата и трите точки.