Ман Юнайтед обърна Вила и също отложи празника на Сити

0
0
286

Манчестър Юнайтед спечели с 3:1 гостуването си на Астън Вила от 35-ия кръг на Висшата лига. “Червените дяволи” стигнаха до успеха след обрат през второто полувреме. Така те събраха 70 точки, с десет по-малко от лидера Сити. “Гражданите” обаче ще почакат за титлата. До края на сезона те имат да изиграят още три мача, докато на Юнайтед му остават четири. Градският съперник изпусна първия мачбол, след като падна от Челси в събота, а сега се надяваше Вила да смачка тима на Оле Гунар Солскяер, но нищо подобно не се случи.

Двубоят на “Вила Парк” в Бирмингам се разви по обичайния за “червените дяволи” развой през този сезон, като те допуснаха първия гол, но успяха да стигнат до рекордния си десети пълен обрат през кампанията, за да дръпнат с шест точки пред третия в класирането Челси. Възпитаниците на Оле Гунар Солскяр започнаха по-активно, но бяха попарени в 24-та минута, когато Бертран Траоре се разписа със страхотен диагонален изстрел, дошъл след слаба намеса на Виктор Линдельоф.

Само десет минути след почивката гостите вече водеха в резултата, като първо Бруно Фернандеш изравни от дузпа, отсъдена за нарушения на Дъглас Луис срещу Пол Погба, а след това Мейсън Грийнууд вкара с точен удар с левия крак по земя, след като преди това се освободи по добър начин от Тайрън Мингс. Точка на спорта сложи намиращият се в страхотна форма Единсон Кавани, който се разписа с глава след центриране на Маркъс Рашфорд в 87-ата минута. Малко след това голмайсторът на бирмингамци Оли Уоткинс получи пресилен втори жълт картон за симулация и бе изгонен от главния рефер Крис Кавана. Лошата новина за Солскяр бе контузията в глезена, която централният защитник Хари Магуайър получи в края.