Тихомир Иванов остана далеч от финала, Ефтимова отпадна на 100 м

Тихомир Иванов

0
0
276

Тихомир Иванов не успя да се класира за втори олимпийски финал след Рио 2016. На игрите в Токио 27-годишният плевенчанин се справи единствено с 2,17 метра и след три грешки на 2,21 метра отпадна от надпреварата. Квалификационната норма за място на финала бе 2,30 метра.

Възпитаникът на Георги Гетов има личен рекорд в дисциплината от 2.31 метра от квалификациите на Световното в Лондон през 2017 г., когато получи травма непосредствено преди участието си във финала.
А този сезон най-добрият му резултат е 2,28 метра.

В спринта на 100 метра Инна Ефтимова не успя да се класира за полуфиналите. Лекоатлетката ни завърши на 6-о място в своята серия с резултат от 11.46 секунди.
Спринтьорката ни остана далеч от своя личен рекорд за сезона 11.34 сек., постигнат на Балканиадата в Белград.
Първа в тази серия финишира състезателката на Ямайка Шели-Ан Фрейзър Прайс с 10.84 сек. За полуфиналите се класират първите три атлетки от всяка серия, както и трите най-добри времена от останалите олимпийки в дисциплината.
Инна Ефтимова ще стартира и в спринта на 200 метра, където ще участва и другата ни състезателка Ивет Лалова – Колио.

Много съм щастлива, че съм тук и бягам. Мисля, че спокойно можех да бягам и малко по-добре за 11.30, но дори и с този резултат едва ли щях да продължа напред. Това са Олимпийски игри и няма случайни състезателки. Моята цел беше да съм тук, работих много през сезона. Това ми донесе малко умора, която донесох тук, но това по никакъв начин не е оправдание. Гледам към 200 метра, където се надявам на добро бягане”, сподели Ефтимова след участието си в спринта на 100 м.