Италия удари Турция на старта на Евро 2020

0
0
281

Италия стартира повече от уверено на Евро 2020. Тимът на Роберто Манчини разби Турция за 3:0 на ст. “Олимпико” в първия мач от надпреварата. Това беше най-малкото, с което съперникът им се отърва с оглед превъзходството на италианците, които отправиха 24 удара към вратата. Демирал си заби автогол, а Имобиле и Инсиние добавиха по едно попадение за успеха на “адзурите”, които за пръв път в историята си вкарват три гола в едни мач от европейски финали. В девети пореден двубой пък те запазиха вратата си суха, което е повече от впечатляващо.

Първата опасност в мача беше пред вратата на Турция. Тя дойде още в третата минута. Доменико Берарди догони топката и от аутлиния подаде веднага към Чиро Иммобиле, който обаче стреля в аут. В 17-ата “адзурите” поискаха дузпа. Те претендираха, че центрираната в наказателното поле топка е срещнала ръката на Челик, но реферът правилно прецени да не отсъди нарушение, което се видя ясно от повторението.

Секунди след това Лоренцо Инсиние се озова на стрелкова позиция след двойно с Чиро Имобиле, но прати топката встрани от вратата. В 20-ата минута футболистите на Италия за втори път в мача поискаха от рефера да посочи бялата точка. Този пък след удар на Имобиле, който се отби в тялото на Демирал. Съдията отново замълча, ВАР също не видя нищо нередно. Минута по-късно далечен изстрел на Бонучи мина встрани от вратата.

В 22-ата Киелили засече с глава центриране от корнер и насочи топката под гредата, но вратарят на турците се справи. Имобиле също опита да се разпише с глава в 32-ата минута. Той стреля след центране на Доменико Берарди отляво. Ударът му обаче не намери целта.

Три минути преди края на първото полувреме топката стигна до Имобиле. Нападателят на Лацио я овладя и стреля, но право в ръцете на вратаря. В ответната атака Бурак Йълмаз нахлу в наказателното поле на Италия, но беше затворен от Киелини и се опита да си изпроси дузпа, но номерът му не мина.

Така се стигна до 45-ата минута, когато центриране на Спинацола срещна ръката на Челик и всички очакваха този път съдията да отсъди дузпа, но нидерландецът Дани Макели не посочи бялата точка. ВАР също се намеси, но и това не доведе до наказателен удар за “адзурите”.

Контра на Турция в 51-ата минута завърши с удар на Ченгиз Юндер към вратата, но Донарума спаси. Само две след това Италия вече водеше в резултата. Центриране на Берарди се удари в тялото на Демирал и влетя в мрежата на турската врата – 0:1!

Тимът на Роберто Манчини бързо можеше да сложи точка на спора, но шут на Спинацола в 54-ата минута беше отразен от Чакир. В 58-ата минута Локатели стреля опасно, а вратарят изби корнер.

По-добрата игра на “адзурите” доведе до още едно попадение. В 66-ата минута Спинацола не успя да преодолее Чакър, но топката попадна в Имобиле, който не сгреши – 0:2!

В 79-ата Италия нанесе решителния си удар. Имобиле изведе Инсиние, за когото не бе проблем да реализира. В добавеното време Бурак Йълмаз можеше да вкара почетен гол, но Киелини се намеси решаващо!