Италия доминира преди мача в София

0
0
415

Националният отбор на Италия доминира преди гостуването на България в неделя в София. На старта на световните квалификации “Скуадра адзура” победи гостуващия Северна Ирландия с 2:0. В парма головете вкараха Доменико Берарди, който откри резултата в 14-ата минута, и Чиро Имобиле (39). Отборът на Роберто Манчини записа 23-и пореден мач без загуба. Леонардо Бонучи пък изигра своя мач №100 за Италия.
Преди двубоя в Парма с минута мълчание бяха почетени легендите на италианския футбол Паоло Роси, Пиетро Анастаси, Мауро Белуги, Марио Корсо, и Пиерино Прати.

Не бяхме играли пет месеца. Първото полувреме много ми хареса, действахме почти перфектно. Трябваше да вкараме повече голове, за да си улесним задачата. След почивката обаче се отпуснахме и с момчетата ще трябва да си поговорим, защото допуснахме доста грешки”, обяви Манчини.

“Чиро Имобиле и Мануел Локатели се справиха добре. За Чиро, както и за всеки нападател, головете са най-важни. Радвам се за него и се надявам другите ни офанзивни футболисти също да бележат редовно”, коментира още Манчини.

Знаехме, че Северна Ирландия няма да се предаде. Те са физически много здрав отбор. Ние също си създадохме проблеми с грешките през второто полувреме. Тогава започнахме да движим топката по-бавно, а това не трябваше да се случва”, каза още наставникът на Италия. Така той продължава да мачка в квалификациите, след като в пресявките за Евро 200 италианците записаха 10 победи от 10 мача.