Италия сломи Белгия в топдербито на Евро 2020

0
0
405

Италия надви Белгия с 2:1 в топдербито от 1/4 финалите на Европейското първенство. Вдъхновеният тим на Роберто Манчини напълно заслужи успеха с класното си представяне, което дойде срещу един от суперфаворитите на турнира изобщо. На “Алианц Арена” в Мюнхен Николо Барела откри резултата в 31-ата минута. Лоренцо Инсиние се разписа в 44-ата минута, но в добавеното време на първата част Ромелу Лукаку беше точен от дузпа. През втората част “Скуадра адзура” съумя по италиански да запази резултата срещу наглед по-силния отбор, поне на хартия. Така за място на финала Италия ще се изправи срещу Испания. По-рано днес “иберийците” победиха Швейцария след изпълнение на дузпи.

На стадиона-бижу на Байерн Мюнхен гол на Леонардо Бонучи (13) бе отменен заради несъществуваща засада, а после белгийците пропиляха няколко възможности, най-вече заради идеални намеси на вратаря на “Скуадра Адзура” Джанлуиджи Донарума. Италианците обаче успяха да поведат с гол на Николо Барела в 41-ата минута, а три минути по-късно Лоренцо Инсиние успя да удвои преднината. Малко след пропуснатия гол Белгия се върна в играта, след като Ромелу Лукаку бе точен от дузпа. Тя бе оспорвана бурно от италианските играчи, но след прегледи на видеозаписите бе потвърдена от реферите.

В 61-ата минута Белгия пропусна да изравни резултата, след като Леонардо Спинацола се намеси решително. “Червените дяволи” могат да съжаляват, че поне не вкараха срещата в продължения, защото Лукаку, реално направи два големи пропуска през второто полувреме. Пропуски имаше и за италианците, които не успяха да стигнат до по-солиден аванс, но въпреки това празненствата заслужено са на Ботуша.
Иначе в заключителната част от мача Спинацола получи контузия, която вероятно ще го извади от останалата част от турнира. Той бе изнесен на носилка и мястото му зае Емерсон.
Италия успя да удържи финалния натиск на белгийците и скромната си преднина и се класира за полуфиналите на турнира. Тимът на Манчини се класира за тази фаза за сефте от 2012 г.