Испания смачка Словакия, а Швеция изхвърли Полша

0
0
333

Испания смачка Словакия, а Швеция изхвърли Полша. Това е равносметката група E на Евро 2020. За 1/8-финалите се класират “Тре кронур”, които събраха 7 точки, а втората позиция зае Испания с 5 т. след разгрома над Словакия с 5:0. Големият губещ е именно “Дружина полска – Роберт Левандовски и компания останаха на четвъртото място с 1 т., а словаците финишираха трети с 3 т. и голова разлика 2:7, с което все още запазват шансове за място в елиминациите.

В Севиля след две поредни ремита иберийците разбиха неузнаваемия отбор на Словакия, който си вкара два автогола и сътвори цяла плеяда от гафове. Това обаче не попречи на испанците да ликуват. Пред 15 000 зрители на стадион “Ла Картуха” гостите не можаха по никакъв начин да се противопоставят на своите опоненти и не отправиха дори един точен удар.
Испанците пък не оставиха съмнение в превъзходството си и продължават напред след попадения на Емерик Лапорт (45+3), Пабло Сарабия (56) и резервата Феран Торес (67). Преди тях пък вратарят Мартин Дубаравка вкара комично топката в собствената си врата, а след тях същото стори и ветеранът Юрай Куцка, за да запише в крайна сметка Испания най-изразителния си успех на еврофинали.

На стадион „Крестовски“ в Санкт Петербург Швеция започна вихрено и поведоха още във втората минута чрез Емил Форсберг. Това е вторият най-бърз гол на финали. До края на първата част не паднаха нови попадения, а след почивката драмата се настани в руския град. Форсберг вкара втория си гол в срещата и трети на първенството, но „Дружина полска“, която се нуждаеше от пълен обрат, за да се класира за осминафиналите, показа характер и изравни резултата с два гола на голямата си звезда Роберт Левандовски. Поляците търсеха третото попадение, когато бяха попарени в добавеното време от резервата Виктор Клаесон.