Ирландци шокираха ЦСКА в Европа

0
1
750

Скромният ирландски тим Сейнт Патрикс стигна до победа с 1:0 при гостуването си на българския ЦСКА в първа среща от третия предварителен кръг на Лигата на конференциите. Единственото попадение в мача падна в 87-мата минута и бе дело на резервата Серж Атакайи, който се възползва от много груба грешка на бранителя на “червените” Асен Дончев.

През първото полувреме на Националния стадион “Васил Левски” не се случи абсолютно нищо интересно. Двата отбора подходиха много предпазливо, а когато имаха възможност да атакуват, нападанията завършваха с неточни центрирания или несполучливи опити за удар.

Една от малкото по-вълнуващи ситуации преди паузата бе в 31-вата минута, когато пред вратата на Сейнт Патрикс се създаде разбъркване, но в крайна сметка вратарят Джоузеф Ананг успя да овладее топката.

В последните секунди на първата част Амос Юга пробва далечен удар, но той мина на метри от страничната греда на вратата на Ананг.

Играта през второто полувреме определено се динамизира, най-вече от страна на домакините. Гостите обаче първи имаха възможност да открият резултата, при това на два пъти в рамките на 60 секунди. В 51-вата минута центриране от фаул от фланга стигна до непокрития Оуен Дойл, който обаче не успя да засече топката. В следващата атака опорният халф Адам О’Райли избяга зад отбраната на ЦСКА, но в последния момент загуби баланс и не успя да нанесе удар.

Последваха по-силни минути за българския тим, което се дължеше и на влизането в игра на новите попълнения Джонатан Линдсет и Дауда Бамба, които записаха дебют с “червената” фланелка. Играта се пренесе трайно в половината на Сейнт Патрикс, като центриранията към вратата на Ананг следваха едно след друго.

При едно от тях в 75-ата минута Маурисио Гарсес стигна първи до топката, но ударът му с глава не намери очертанията.

Пет минути след това Сейнт Патрикс пропусна много добра възможност да открие. Гостите се озоваха в ситуация четирима на двама, но Били Кинг реши да стреля извън наказателното поле и не уцели вратата. Две минути след това Юрген Матай сбърка при изнасянето на една топка, но Оуен Дойл отново не успя намери вратата на Густаво Бусато.

Минута по-късно хубава атака по земя изведе Станислав Шопов на добра позиция, но ударът с левия крак на плеймейкъра бе уловен от Джоузеф Ананг.

В 87-мата минута Сейнт Патрикс нанесе решителния си удар. Корнер пред вратата на гостите бе изчистен към централната линия, където Асен Дончев не успя да отиграе добре топката и тя бе открадната от влезлия минути по-рано Серж Атакайи. Бързоногият халф излезе очи в очи с Бусато и безпроблемно го преодоля, за да вкара на празна врата за 0:1.

В ответната домакините можеха да изравнят, но Ананг успя да избие в корнер. Отново вратарят на Сейнт Патрикс спаси мрежата си в добавеното време след диагонален удар на Браян Морено.
Реваншът в Дъблин е следващият четвъртък.