0
247

Българският национален отбор получи критики чак в Иран. Местна медия направи репортаж за “лъвовете” по повод предстоящата контрола между двата отбора.
“Сянка на невероятния отбор от 1994”, това е заглавието на изданието “IRNA”. В материала се разказват подробности за представянето ни по време на лудото американско лято преди вече близо 30 години.

В материала се допълва – “Далеч от европейските величия“. В тази част от статията се обръща внимание на посредственото ни представяне на Лигата на нациите, в което направихме равенства срещу Гибралтар, Грузия и Северна Македония и загубихме от грузинците, както и на слабия старт на настоящите европейски квалификации.
Контролата между България и Иран е на 16 септември в Пловдив.

Иран, който е №22 в световната ранглиста на ФИФА (б.ред. – България е №77) и участва на световното първенство по футбол м.г. в Катар, прие офертата за мач с тима ни след други два отказа. Първоначално за съперник бе договорен Узбекистан, но изникна възможност да ни гостува по-силен съперник – Австралия. “Кенгурута” обаче предпочетоха в последния момент да играят на турнир в Мексико.

Двубоят България – Иран в Пловдив ще е втори в историята помежду им. Първата среща датира отпреди 45 години. На 26 април 1978 година завършваме наравно 1:1 отново в контрола. Попадението за България отбелязва Трайко Соколов в 35-ата минута, а в 50-ата Али Парвин изравнява.