Сампдория спъна Интер в Серия А

0
0
256

Интер допусна грешна стъпка срещу Самдория в мач от 3-ия кръг на Серия А. Двата отбора направиха 2:2 на “Луиджи Ферарис”. До момента шампионите имаха две победи, докато “мореплавателите” бяха с една загуба и едно равенство. Миланският гранд на два пъти повеждаше в резултата, но домакините изравняваха.

“Нерадзурите” бяха спечелили първите си две срещи за сезона, като вече са със 7 точки. Днес те излязоха на “Луиджи Ферарис” в Генуа с Един Джеко и Лаутаро Мартинес като футболистите в най-предни позиции. Ветеранът Фабио Куалярела пък трябваше да бъде основната заплаха за вратата на Ханданович, като той бе активно подпомаган в офанзивен план от Микел Дамсгор, Франческо Капуто и Антонио Кандрева. Самп пък изпусна първа победа за сезона в Серия А, като вече е с 2 точки в актива си.

В 18-ата минута, Федерико Димарко изпълни технично пряк свободен удар и топката влетя в горния ляв ъгъл за 0:1. В 34-ата минута, Мая Йошида пое топката в наказателното поле, озова се в добра позиция и отправи удар, който беше отклонен и мина покрай Самир Ханданович за 1:1.
Минута преди края на полувремето, “нерадзурите” отново поведоха. Лаутаро Мартинес посрещна перфектно центриране от Николо Барела дълбоко в наказателното поле и го овладя с добро първо докосване. Последва точен шут, пратил топката във вътрешната страна на лявата греда за 1:2.
За зла участ на шампионите, Самп отново изравни. Това се случи в 48-ата минута, когато Бартош Бережински центрира в наказателното поле и намери Томазо Ауджело , който овладя топката и я изстреля в горния ляв ъгъл, правейки резултата 2:2.