Инграм наказа бившия си отбор с 36 точки

0
0
280

Ню Орлеанс Пеликанс постигна важна победа като домакин над Лос Анджелис Лейкърс със 128:111 т. Така тимът запазва единадесетата си позиция на Запад, с което и шансовете за участие в плейофите тази година.
Най-резултатен за победата беше бившият баскетболист на “езерняците” Брендън Инграм.
Той дойде при Пеликанс като част от мегасделката за привличането на Антъни Дейвис в Лос Анджелис. Тази нощ обаче Инграм показа на бившия си отбор, че може би не е трябвало да се разделя с него. Той наниза 36 точки, към които добави 3 борби и 4 асистенции.
Втори по резултатност стана №1 в Драфта през миналия сезон Зайън Уилямсън. Той завърши срещата с 27 точки, 9 борби и 5 асистенции. 20-годишният баскетболист стана първият състезател в НБА, който вкарва поне 20 точки в 21 последователни мача, преди да е навършил 21 години!
В отсъствието на Лонзо Бол, сред титулярите на “пеликаните” за втори мач започна Никел Алекзандър-Уокър, който се представи на ниво с 18 т., 7 борби и 3 асистенции. Силно включване от резервната скамейка направиха Джаксън Хейс с 15 т. и 5 борби и новобранецът Кайра Люис-младши с 16 т. и 6 асистенции. Друг един от резервните състезатели Джо Харт, който подобно на Инграм бе част от Лейкърс преди, нямаше ден в стрелбата (1-9), за да завърши с 2 т., но бе много полезен с общо 15 борби, 5 асистенции и цели 5 откраднати топки!

За “езерняците” това бе трета поредна загуба и втори мач, в който са без звездата си ЛеБрон Джеймс. В отсъствието и на другия лидер на тима Антъни Дейвис, който лекува дълго контузия, най-резултатен за отбора отново бе резервата Монтрез Херъл. Той завърши с 18 точки, 6 борби и 2 чадъра. С по 16 се отчетоха Маркийф Морис и Кайл Кузма. Последният записа дабъл-дабъл, след като добави и 10 борби и 7 асистенции към актива си. Денис Шрьодер с 15 т., 4 борби и 7 асистенции и Уесли Матюс с 14 т. бяха другите водещи реализатори на отбора в отсъствието на лидерите.