Инфаркт на фен прекъсна разгром на Барселона

0
0
217

Барселона записа пета поредна победа във всички турнири, след като спечели с 4:0 гостуването си на Кадис. Срещата обаче бе белязана от неприятен инцидент по трибуните, след като фен получи инфаркт и се наложи спешна медицинска намеса. Мачът пък бе прекъснат за повече от половин час. За щастие животът му бе спасен и той бе откаран в най-близката болница.
От телевизионните кадри ситуацията изглеждаше критична. Камерите показаха как вратарят на Кадис Йеремиас Ледесма тича, за да даде мобилен дефибрилатор на докторите. Играчите спряха да тичат и наблюдаваха с разтревожени изражения, а същото важеше и за феновете по трибуните.

След дълга пауза мачът беше подновен, а Барса вкара нови два гола на разклатения съперник. Така се изкачи поне временно начело в класирането с 13 точки. Кадис остана на дъното с пет поражения в пет мача и ситуацията там меко казано не изглежда добре.

Барса откри резултата в 55-ата минута с попадение на Френки де Йонг, а десет по-късно Роберт Левандовски също се разписа след добра комбинация на други две нови попълнения – Ектор Бейерин и Рафиня. Полякът през седмицата заби и хеттрик за новия си отбор.

След паузата Ансу Фати бе точен за 3:0 след добра работа на Лева, а крайният резултат в 92-ата минута оформи Осман Дембеле.

Междувременно Атлетико Мадрид изигра най-силния си мач от началото на сезона и победи с 4:1 Селта на “Уанда Метрополитано”. За домакините се разписаха Анхел Корея, Родриго Де Пол, Яник Ферейра Караско, а Унай Нунес си отбеляза автогол. Голът за Селта реализира Габриел Вейга.

Отборът на Диего Симеоне изглежда все по-впечатляващо и ще пътува в отлично настроение за гостуването на Байер Леверкузен през следващата седмица. Вече има 10 точки в шампионата и се изкачи до четвъртото място. Селта допусна второ поражение след това от Реал Мадрид, но се намира на завидното седмо място със седем точки.