Саша Илич: ЦСКА показва характер

0
1
521

Саша Илич поздрави играчите на ЦСКА след обрата с 4:1 над Берое. Сръбският спец сподели, че всеки мач на “червените” ще е финал и днес столичани са спечелили един такъв.

“Поздравявам Берое за коректната игра и да похваля атмосферата, която се получи благодарение на нашите фенове. Доволен съм от начина, по който проведохме мача днес. Контролирахме го. Имахме нещастието да получим такъв гол, но след това футболистите реагираха фантастично и спечелихме срещата.
Не бих казал, че първото полувреме беше толкова лошо. Липсваше ни малко самочувствие в завършващата фаза. И друг път съм го казал, че нашият отбор е не само от титуляри, а от 26 футболисти. Тези от пейката дадоха нужната енергия.
Днешната среща е доказателство, че дори когато губи, ЦСКА има характер да обърне мача. Доминирахме и преди гола. Когато получиш нелеп гол, трябва да имаш нужната енергия да обърнеш мача, футболистите го направиха и ги поздравявам за това.
В момента сме с тези футболисти и много трудно може да дойде някой. Доволен съм от характера, трябва да го покажем и в следващите мачове. Всеки мач е финал за нас. Днес спечелихме един финал.
Отново искам да благодаря на феновете. И те имат заслуга за характера, който показаха футболистите. Можем да ги върнем само с добри игри”, обяви Илич след двубоя в Стара Загора.

Футболът не се играе 60 минути, футболът се играе 90 минути. Вижда се, че в момента, в който трябва да започнем смените в нашия състав, нямаме равностойни състезатели, каза минути след загубата треньорът на Берое Николай Киров.
Според него силно влияние е оказал и първият отбелязан гол. “След него нещата вместо да се подобряват, започнаха да се случват още по-зле. Отдавам и на качествата на състава на ЦСКА“, каза още Киров.

“Имаме още състезатели, които са в тима, но за днес нямахме готовност, не им бяха издадени работни визи. Те ще подобрят нещата. В този вид, в който сме, трудно можем да бъдем конкуренти на отбори, които са в челото на таблицата“, посочи още Белия.
“Мачът можеше да протече по много по-различен начин, вместо след отбелязването на нашия гол, да добием самочувствие, при нас нещата се случиха в обратния вариант. Имаме трудности около попълването на състава, всичко ще се прави в движение”, категоричен е Николай Киров.

БЕРОЕ – ЦСКА 1:4
1:0 Симеон Мечев 54
1:1 Брадли Де Нойер 71
1:2 Браян Морено 77
1:3 Дюкенс Назон 85
1:4 Иван Турицов 92 д.

БЕРОЕ: 73. Караджов, 3. Сана, 6. Челич, 8. Юсеин, 14. Енрике, 15. Динков, 16. Мечев, 17. Георгиев, 21. Трибуле, 77. Пенчев, 98. Йорданов

ЦСКА: 1. Бусато, 2. Матей, 21. Юга, 6. Петров, 10. Гарсес, 15. Вион, 3. Жеферсон, 5. Де Нойер, 7. Линдсет, 11. Туфегджич, 9. Назон