Ал Хилал дава над 400 млн. евро заплата на Меси

0
0
222

Отборът на Ал Хилал, който заема четвърто място в първенството на Саудитска Арабия, е готов да даде годишна заплата от над 400 милиона евро на аржентинския футболист Лионел Меси, съобщи журналистът Фабрицио Романо.
Според италианеца Меси предпочита да остане в някое от европейските първенства, но в един клуб няма да може да печели сума, която е дори близка до тази.

35-годишният Меси, който е седемкратен носител на “Златната топка”, има договор с френския шампион Пари Сен Жермен до края на настоящия сезон и за момента няма индикации, че ще подпише нов контракт. А Барселона търси сериозни спонсори, за да си върне играча.

Наскоро другата голяма звезда на световния футбол – португалецът Кристиано Роналдо, който е петкратен носител на “Златната топка”, подписа в Саудитска Арабия с отбора на Ал Насър, който е втори във временно класиране на местното първенство на точка зад лидера Ал Итихад.

А самият Роналдо не спира с головете. Той бе точен на два пъти при разгромното 5:0 над Ал Адал в 22-ия кръг. Португалската суперзвезда откри резултата от дузпа в 40-ата мин., разписа се веднъж и след почивката. Така той вече има 11 попадения в 9 шампионатни мача за сезона.

Срещу Роналдо сега бяха двама, играли в България – вратарят Милан Миятович (Левски, 2019-2020) и халфът Педро Еуженио (Хасково, Черно море, Верея и Берое, 2014-2020). Те обаче не успяха да спрат устрема на Кристиано, който отбеляза поне един гол в четвърти пореден двубой. Той вече има 834 в официални мачове от началото на бляскавата си кариера.
В следващия кръг Роналдо и компания гостуват на Ал Файха, докато на Ал Адал предстои визита на Дамак.