Херта остави Хамбургер във Втора Бундеслига

0
0
334

Херта запази мястото си в Бундеслигата, след като спечели с 2:0 над Хамбургер ШФ като гост. Бившият европейски клубен шампион от 1983 година пък ще играе своя пети сезон във второто ниво на футбола в Германия.

Първата среща в германската столица завърши с минимален успех на Хамбургер ШФ с 1:0, но сега Дедрик Боята с глава след изпълнение на корнер заличи този резултат. Точно изпълнение на Марвин Платенхард през второто полувреме от свободен удар пък обърна развоя на срещата в полза на берлинчани.

По този начин амбициите на Херта да се превърне в нов голям градски отбор, каквито са амбициите на инвеститора Ларс Виндхорст, ще получат нов шанс да се изпълнят със съдържание.

Херта можеше да си гарантира оставането без баражи още в последните два кръга в редовния сезон, но претърпя поражения и от Майнц, и от Борусия (Дортмунд). Хамбургер ШФ за поредна година се опитва да се върне при най-добрите, но най-високите заплати във второто ниво така и не вършат работа и тази година те останаха зад други два традиционни клуба, също изпаднали – Вердер (Бремен) и Шалке’04. От Херта се решиха на мощен психологически ход, за да спасят отбора си – назначиха Феликс Магат, опитен треньор и в същото време легенда на съперника в плейофа.

Домакините обаче излязоха доста нервни пред 57 хиляди души на своя стадион. И след 4 минути Платенхард центрира от корнер и Боята наказа бившите си съотборници с глава. До края на първата част берлинчани доминираха, но пък в началото на второто полувреме и Хамбургер пооправи представянето си.

В 63-ата минута Платенхард центрира от фаул, вратарят Ойер Фернандес не прецени топката и тя влезе до далечната греда. За автора на този гол това беше първо попадение от март 2019 година насам.
Припомняме, че новите участници във втория ешелон са Гройтер Фюрт и Арминия Билефелд.

Снимка: Туитър