Втора загуба за Хебър в Шампионската лига

0
0
258

Волейболният Хебър инкасира втора загуба в Шампионската лига. Българският първенец отстъпи с 1:3 гейма (22:25, 25:21, 18:25, 26:28) у дома от полския фаворит Зеверче. Мачът в Пазарджик беше интересен, като продължи над два часа.

“Не успяхме да затворим четвъртия гейм, а съперникът е много силен и има голям опит. Момчетата ни дадоха максимума. Повишихме нивото си, но все още не сме пълен състав заради контузии. Те играят в доста по-силно първенство и са свикнали в тези решителни моменти да взимат решения с добра техника”, каза треньорът на Хебър Камило Плачи.

След като веднъж беше изравнил резултата в геймовете, българският отбор беше близо да стигне до тайбрек. В четвъртия гейм “тигрите” водеха с 11:7 и 20:17, но отстъпи с 26:28 и загуби мача.
Ветеранът Тодор Алексиев стана най-резултатен за българския отбор с 21 точки. Съотборникът му Симон Хирш добави 17. За Зеверче сърбинът Урош Ковачевич записа 30.

Хебър остана последен – четвърти в групата си с една точка, след като на старта падна от немците. Българският първенец приема турския Халкбанк на 30 ноември. Отборът от Анкара спечели с 3:1 срещу Берлин рисайклинг и излезе втори. Начело с шест точки е Зеверче, а германците са трети с три.

“Все нещо не ни достига.. Дали малко шанс, дали наше майсторство. Но по-радостното е, че играем втори пореден мач като равен с равен с отборите от Шампионска лига. Тук нивото е друго. Тези хора играят във вътрешен шампионат, в който всеки мач им е истинска битка. Ние играем преходни мачове. Въпреки, че нашето първенство прогресира, ние нямаме такива съперници. Ако играехме и ние такива двубои всяка седмица у дома, щеше да е много по-лесно да се включваме в битките от Шампионска лига. А ние от първа трябва да превключваме на пета скорост.. Топката лети по друг начин, сервисът се изпълнява по друг начин. Разпредеделянето, бързината на топката, която излиза от разпределителя е друга… Голяма е разликата. И е много трудно. Но се опитваме да се противопоставяме и да даваме максимума”, каза либерото Теодор Салпаров.