Хебър остана в борбата за волейболната титла

0
0
175

Хебър се наложи драматично над Хебър – Нефтохимик 2010 с 3:2 (21:25, 25:27, 25:171 25:15, 15:13)в третия мач от финала във волейболното мъжко първенство. Така шампионите намалиха разликата на 1:2 в серията и ще има четвърти мач тази вечер, който отново ще бъде в Пазарджик.

Нефтохимик бе много близо до това да спечели шампионската титла още в третия мач. Тимът от Бургас спечели първите два мача у дома и сега поведе с 2:0 на Хебър в Пазарджик.

Пред пълната зала “Васил Левски” Нефтохимик дръпна с 1:0 гейма. Двата отбора бяха равностойни до 19:19, но след това отборът на Атанас Петров взе преднина и я поддържаше до края. Гостите направиха 6 точки и допуснаха само 2 за успеха.

Вторият сет бе много по-драматичен. Двата отбора играха точка за точка до 25:25. В този момент бургазлии поведоха с една точка. При изпълнението на сервиса посрещането на Хебър не бе добро, което доведе до атака в аут и 2:0 гейма за Нефтохимик.

Изправени на ръба на загубата, волейболистите на Хебър подобриха представянето си в третата част. Домакините постоянно поддържаха разлика, като най-голямата бе при 24:15. Тимът от Пазарджик не успя да затвори гейма с атака, но това стана със сервис на гостите в аут.

Отборът на Камило Плачи запази вдъхновението в играта си и в четвъртия гейм, в който спечели още по-убедително. Тимът от Пазарджик имаше по-добро посрещане и определено предимство при сервиса. Така се стигна до 25:15, което прати мача в тайбрек.

Драмата бе пълна и в тайбрека. Хебър успя да поведе при 7:5 благодарение на серия от силни сервиси на Джулио Саби. Актуалните шампиони успяха да запазят разликата, като имаха два мачбола при 14:12, но Саби сбърка сервис. При втория мачбол Тодор Алексиев не успя да завърши с атака, но Матей Михайлович от Нефтохимик стреля в аут и така Хебър постигна ценна победа.

За Хебър с най-много точки завърши Якопо Масари – 22, а Тодор Алексиев се отчете с 20. Французинът Аксел Трухчев бе най-резултатен за Нефтохимик, като направи 21 точки.