Каква драма! Хърватия и Испания стигнаха до продължения след 3:3

0
0
381

Хърватия и Испания не успяха да се победят в редовното време във вълнуващ 1/8-финал на Евро 2020. На ст. “Паркен” в Копенхаген срещата завърши 3:3, като се стигна до продължения. “Ла Фурия” изигра невероятен почти цял мач, но детински детинска изяви на вратаря Унай Симон попречиха на тима на Луис Енрике да сломи “ватрените”. Сега почти всичко ще е ролетка.

В датската столица Сезар Аспиликуета (9) пробва да вкара с глава, а четири по-късно и Сарабия имаше шанс да реализира. В 16-ата Коке беше изведен сам срещу вратаря, който спаси удара му по земя. Малко след това Алваро Мората произведе много некадърен удар с глава, топката се удари в тялото на защитник на хърватите и стражът Ливакович я улови. В следващата атака Хърватия поведе без да направи нищо. Педри върна топката от центъра към вратаря Унай Симон. Той изглежда се разсея, не успя да я спре и тя влезе в мрежата… Това е девети рекорден автогол от началото на европейския шампионат.

Впоследствие испанците се показаха възможностите си. Точни бяха Пабло Сарабия (39), Сесар Аспиликуета (57) и Феран Торес (77). Но това не беше всичко. Световният вицешампион смълча иберийците, които мислеха, че вече са се класирали. В 85-ата минута след страхотен карамбол в наказателното поле, топката някакси стигна до Мислав Оршич, който стреля, а играч на испанците изби топката. Системата обаче даде знак на турския рефер Джунейт Чакър, че топката е преминала голлинията – 2:3. Балканците хвърлиха всичко в атака до края, а усилията им се увенчаха с успех в третата минута от продължението. Оршич центрира от ляво и Марко Пашалич изравни резултата – 3:3! Така мачът отиде в продължения. А Всичко това се случи в период, в който испанците не бяха получавали повече от гол вече в 27 поредни срещи.