С юбилеен гол Хари Кейн спаси Англия срещу Германия

0
0
231

Германия и Англия завършиха 1:1 34-ия епизод от класическото съперничеството на двете сили във футбола. Мачът бе от група 3 на елитната лига А в турнира Лига на нациите, а след него и двата тима остават с по 2 точки. Италия по същото време победи Унгария и води с 4 т. от два мача, а “маджарите” остават с 1.

Йонас Хофман откри за германците в 50-ата минута, а след това те имаха предимство в играта и изпуснаха да удвоят. Страхотни намеси имаше Джордан Пикфорд на английската врата, но и Мануел Нойер не отстъпваше – той спаси два удара от упор на Букайо Сака и Хари Кейн, за да запази аванса на своите.

Англия натисна в края, но получи и намигване от съдбата, за да изравни. Пас на Джуд Белингъм отиваше сякаш там, където нямаше съотборник, но германски защитник в опит да отбие топката я прати на пътя на Кейн. А той бе съборен от връщащия се да го покрие Нико Шлотербек.

Реферът от Испания Карлос дел Серо Гранде първоначално не отсъди дузпа, но бе посъветван да иде на монитора, видя ситуацията и даде 11-метров удар. Хари Кейн вкара в 88-ата минута своя 50-и гол с националната фланелка – 1:1.

Италия спечели у дома срещу Унгария с 2:1 след страхотен гол на Николо Барела и попадение на Лоренцо Пелегрини още преди почивката. Джанлука Манчини си вкара автогол в 61-вата минута и европейският шампион потрепери, но все пак записа първа победа в турнира за сезона.

В група 3 на Лига В имаше два мача. Финландия победи на свой терен Черна гора с 2:0, а Босна спечели с 1:0 срещу Румъния. Така отборът на българския селекционер Ивайло Петев, който е под постоянен натиск, както и финландците, са с по 4 точки на върха в карето. Черногорците остават с 3, а румънците са последни без точка.

В група 1 на Лига С двубоите бяха Фарьорски острови – Люксембург 0:1 и Литва – Турция 0:6. Победителите в тях имат по 6 точки, а загубилите са с 0 след два изиграни мача.