Хърватия наказа Шотландия, а Англия излъга Чехия

0
0
476

Хърватия наказа Шотландия с 3:1 в ключов мач от група D на Европейското първенство. С първия си успех световният вицешампион се класира за 1/8-финалите на континенталния шампионат. Тимът на Златко Далич събра 4 т., с колкото е и третият Чехия, който обаче е с по-лоши допълнителни показатели.
Така за място на 1/4-финал “шахматистите” ще спорят с втория от група D. Преди последните мачове води Швеция с 4 т., пред Словакия с 3, Испания с 2 и Полша с 1 т. Утре вечер Испания играе със Словакия, а Полша с Швеция.

На “Хемпдън Перк” в Глазгоу братът на легендарната хърватска лекоатлетка Бланка Влашич – Никола Влашич, даде аванс на сребърните медалисти от Мондиал 2018 в резултата с гол в 17-ата минута. В 42-ата минута Калъм МакГрегър изравни. В 62-ата минута капитанът на “ватрените” Лука Модрич върна преднината на тима си от един гол в резултата. В 139-ия си мач за националния отбор 35-годишният халф на Реал Мадрид реализира много красиво попадение с фалцов удар с левия крак. В 78-ата минута Иван Перишич бе точен с глава за 3:1, за да откаже “гайдарите”.

В другия мач от групата Англия излъга Чехия с 1:0 и със 7 т. зае първото място крайното класиране. На стадион “Уембли” точен единствено беше Рахийм Стърлинг, който се разписа с глава в 12-ата минута. Играчите на Гарет Саутгейт можеше да стигнат и до по-изразителен резултат, но късметът не ги покри. Още в началото Хари Кейн изведе прекрасно Стърлинг зад чешката отбрана. Той овладя, а Вацлик тръгна да скъсява ъгъла. Бързоногият нападател на “Трите лъва” прехвърли стража, ала топката се отби в левия му страничен стълб след параболичния изстрел. И само с гола на Стърлинг обаче Англия спечели първото място в групата.
Така “Трите лъва” ще срещнат в следващата фаза втория от група F, в която са отборите на Франция, Германия, Португалия и Унгария. Чехия също се класира за 1/8-финал, защото е един от четирите най-добри трети отбора в шестте групи. Тимът отива на елиминация със силния отбор на Нидерландия.