Гуардиола излезе четвърти по победи в ШЛ

0
0
289

Мениджърът на Манчестър Сити Пеп Гуардиола записа своята 82-а победа в Шампионската лига. Английският тим снощи се наложи над Борусия Мьонхенгладбах с 2:0 в Будапеща. Испанецът вече е четвърти по този показател, изпреварвайки наставника на Тотнъм Жозе Моуриньо (81 победи). Повече победи в най-престижния европейски турнир имат само сър Алекс Фъргюсън (102), Карло Анчелоти (89) и Арсен Венгер (86).
Манчестър Сити отстрани Борусия Мьонхенгладбах с общ резултат 4:0 и очаква следващия си съперник. Жребият е в петък.

Добро представяне. Контролирахме мача от началото. Имахме брилянтни моменти и вкарахме два гола. Пропуснахме някои възможности, но бе добър мач. Във футбола всичко може да се случи, но играхме с настроение и всички бяха впечатляващи. Играем с с лекота. На моменти бяхме перфектни. Доволни сме от победата”, каза каталунецът след мача.

В същото време Сити подобри рекорд на Джанлуиджи Буфон и задмина легендарния вратар за втората по дължина серия без допуснат гол в историята на Шампионската лига. Тимът на Пеп Гуардиола не бе допуснал гол през последните си 616 минути този сезон, а Едерсон запази мрежата си суха при успеха над Борусия Мьонхенгладбах. Джанлуиджи Буфон успя да запази мрежата си суха в 690 минути, без да допусне гол през сезон 2016/17. Постижението на „гражданите“ не принадлежи изцяло на Едерсон, след като той не игра в двубоя срещу Олимпик Марсилия в групите през октомври. Бившият вратар на Арсенал Йенс Леман държи рекорда за най-дългата серия без допуснат гол, запазвайки мрежата си суха в 853 минути в периода между 2004 и 2006 година.