Гуардиола: Това е най-добрият Ман Сити

0
0
231

Мениджърът на Манчестър Сити Пеп Гуардиола определи играта на шампионите в дербито с Ливърпул за едно от най-добрите представяния на „гражданите“, откакто той е начело на отбора. Шампионите губеха с 0:1, но след това не само стигнаха до пълен обрат, но изцяло надиграха съперника си след почивката и заслужено се поздравиха с успеха. Това бе стотната домакинска победа за каталунеца във Висшата лига, като той изпревари Арсен Венгер и стана мениджърът, който достига до тази кота за най-малък брой срещи. Пеп постигна сто победи в 128 двубоя, докато французинът имаше нужда от 139.

Перфектно представяне от първата до 93-тата минута. Дори когато допуснахме гола, играехме много добре. Разбира се, те винаги са много опасни в преходите между различните фази, но ние играхме добре във всички зони. Това бе едно от най-добрите ни представяния през тези седем години. Футболистите знаеха, че не играят лошо, когато губехме с 0:1. Коригирахме леко нещата на почивката. Имахме късмет с втория гол, но играхме много стабилно през цялото време“, обяви Гуардиола.

Но не така мислеше колегата му Юрген Клоп.
„През първото полувреме видяхте това, което очаквахме – доминантен Сити, а ние бяхме добре организирани и имахме своите момент. Създадохме им проблеми, вкарахме прекрасен гол и имахме още една отлична възможност на контраатака”, започна Клоп.

“След почивката първи допуснахме  гол. При следващото попадение имахме предимство от едната страна, трябваше да спечелим топката, но дори нямаше единоборство. Тези неща не може да се случват, но станаха. След това бяхме прекалено отворени. Те можеха да си правят каквото искат и ние имахме късмет, че не бяха алчни за голове. Вкараха четвърти, но бяха доволни от това. Това е мач, който трябва да използваме, за съжаление, за да изясним които неща не трябва да се случват. Не може да не влизаме в единоборства във важни зони. Не може да сме толкова открити. Трябва да го обясня, но не мога. Мога само да го опиша”, каза още Клоп.