Grigor Dimitrov tenis ranklista

0
0
139

Григор Димитров се класира за втора поредна година за полуфиналите на турнира по тенис от категорията АТП 500 в Ротердам.

Григор Димитров не бе на познатото високо ниво, но успя да се наложи срещу представителя на Казахстан Александър Шевченко със 7:6(2), 3:6, 6:4 в среща от третия кръг на турнира в Ротердам.

Българинът бе сериозно затруднен от мощния сервис на съперника, допусна и серия непредизвикани грешки, което максимално усложни задата му.

В първия сет двамата печелеха подаванията си и се стигна до тайбрек, в който по-опитният Григор се наложи със 7:2.

Във втория сет Шевченко се вдъхнови от ранен пробив и успя да поведе с 3:0 и успя да изравни сетовете след 6:3.

По-голямата класа на Григор Димитров натежа в решителния трети сет и българинът успя да осъществи ключов пробив в десетия гейм и да спечели с 6:4 и да приключи мача за малко повече от два часа игра.

На полуфиналите българинът очаква победителя от мача между Алекс Де Минор и Андрей Рубльов.

Григор бе на полуфинал в Ротердам и миналата година, когато загуби от Даниил Медведев.

снимка: Facebook