Григор прегази германец в Бризбейн

0
0
136

Григор Димитров продължава похода си на турнира в Бризбейн, като победи с лекота германеца Даниел Алтмайер с 6:1, 6:2 и се класира за четвъртфиналите.

Григор, който е поставен под номер 2 в схемата, спечели експресно за час и седем минути игра.

Преди това българинът елиминира бившия номер 1 в света Анди Мъри.

Григор ще играе срещу представителя на домакините Ринки Хиджиката, който по-рано се наложи над чеха Томаш Махач с 2:1 сета.

Григор Димитров загатна още в началото, че няма се бави дълго на корта, като взе първите пет гейма и затвори първия сет с 6:1.

Във втория сет Димитров отново направи ранен пробив, за да поведе с 2:1. Българинът направи още един брейк за 5:2 и спокойно приключи мача с 6:2.

“Движех се много добре по корта в началото и бях агресивен, когато се налагаше. Това е един от любимите ми кортове и благодаря на публиката, която остана да ме гледа” каза Димитров веднага след победата.

При победи и на четвъртфинала Димитров, който има титла в Бризбейн и два финала, може да си осигури сблъсък на полуфиналите с испанската легенда Рафаел Надал,  ако той успее да стигне до тази фаза.

снимка: Facebook