Синер спря Григор на финала в Маями

0
0
117

Григор Димитров загуби финала на турнира от сериите Мастърс в Маями срещу Яник Синер с 3:6, 1:6 за час и 13 минути игра.

Най-добрият български тенисист опита всичко по силите си да се противопостави на Синер, но италианецът демонстрира безупречен тенис и се оказа непреодолимо препятствие.

Григор влезе настървено в мача и пръв стигна до възможност за пробив при 2:1, но Синер хладнокръвно отрази брейкбола, като това разколеба българина и още в следващия гейм се стигна до пробив в полза на италианеца.

Оттук-нататък Синер игра като машина, спаси невъзможни на пръв поглед топки и без проблеми стигна до крайния успех за малко повече от час игра.

С победата си във финала Синер, шампион от Откритото първенство на Австралия тази година, води с 3:1 успеха в преките мачове срещу Димитров.

Синер печели титлата в Маями за първи път в кариерата си и вече има 22 победи от 23 изиграни срещи тази година.

Въпреки поражението, Григор Димитров заслужи аплодисментите на публиката с великолепното си представяне в Маями и двете победи срещу топ тенисисти като Карлос Алкарас и Александър Зверев.

Григор се завръща в топ 10 на ранглистата на АТП за първи път от 2018 година и в новото издание ще заеме 9-о място.

От началото на годината българинът има 20 победи и само 5 загуби.

снимка: Facebook