Гришо среща Куевас в Женева

0
0
260

Пабло Куевас (Ур, №102 в света) е съперник №2 на Григор Димитров (№20) на АТП 250 тенис турнира на червени кортове в Женева. Двамата трябва играят тази вечер за място на 1/2-финал, но заради променливото време въобще не се знае дали ще могат да излязат на корта.

Гришо стигна до III кръг след 6:4, 6:4 над Иля Ивашка (Блрс). А Куевас победи участващия с “уайлд кард” Артюр Казо (Фр) с 6:2, 6:4. Мачът беше прекъснат в сряда вечерта при 4:3 за южноамериканеца във втория сет заради дъжд, като беше доигран днес.

Димитров води с 3:1 победи срещу Куевас. Успехите му са твърди кортове – на Откритото първенство на Австралия 2019 г., в Сидни 2016-а и в Париж в зала 2014 г. Уругваецът спечели на клей 1/2-финала в Истанбул 2015 г.

Липсваше ми малко късмет в последните ми два или три мача, които играх в Мадрид и Рим (които нашият загуби). Чувствах, че заради няколко лошо изиграни точки губех срещите. Това би могло да бъде много обезкуражаващо, но аз съм много благодарен, че получих възможност да играя отново. Получаването на „уайлд кард“ означава много за мен. Исках да използвам всеки шанс, който имам, когато съм на корта“, обяви четвъртият поставен Димитров преди мача с Куевас.

Снимка: БФТенис