Гришо се справи с “лале” на “Мастърс”-а в Париж

0
0
171

Григор Димитров се класира за втория кръг на “Мастърс” 1000 турнира по тенис в Париж и с награден фонд от шест милиона евро. Първата реката на България се наложи драматично със 7:6 (5), 7:6 (5) срещу Ботик ван дер Зандшулп.
Хасковлията изоставаше с пробив и в двата сета, но след това успя да направи обрат и да се добере до два тайбрека, в които беше значително по-ефективен от своя противник.

Нидерландецът направи пробив за 3:2 и сервираше за първата част при 5:4, но Григор Димитров спечели подаването му и се върна в двубоя. В тайбрека играта вървеше равностойно, но най-добрият български тенисист беше по-съсредоточен в края и спечели със 7:5.

Във втория сет Григор Димитров загуби началния си удар, за да изостане с 2:4, но веднага върна пробива и след това отново се стигна до 6:6. В последния гейм хасковлията поведе с 5:3 т. и приключи срещата при втората си възможност след 118 минути. Toва в последна надпревара за българина за сезона, в който той смята, че е можело да се представи и по-добре.

Във втория кръг на турнира Димитров ще се изправи срещу италианеца Фабио Фонини, който по-рано днес победи трудно представителя на домакините Артур Фис със 7:6(5), 6:7(4), 6:2. Българинът има четири победи в общо шест мача срещу Фонини, който влезе в основната схема на турнира в Париж като “щастлив губещ”. Победителят от този мач очаква по всяка вероятност световния №1 Карлос Алкарас (Исп).