Гришо наказа Вавринка в Рим

0
0
188

Григор Димитров се класира за третия кръг на турнира по тенис на клей от сериите “Мастърс” в италианската столица Рим с награден фонд 8,64 милиона евро.
Поставеният под номер 26 българин надделя над трикратния шампион в турнирите от Големия шлем Стан Вавринка (Швейцария) с 6:4, 7:6 (3) след 97 минути игра.

Димитров, полуфиналист в надпреварата през 2014 година, реализира пробив още в откриващия гейм на мача и запази предимството си до края на първия сет. Българинът продължи да контролира играта и направи брейк и на старта на втората част, но постепенно 38-годишният швейцарец, 84-и в света в момента, вдигна нивото си и успя да изравни за 3:3, след което се стигна до тайбрек. В него, обаче, българинът беше солиден, поведе с 6:1 точки и това се оказа решаващо.

Така хасковлията записа шеста победа в 13 мача срещу Вавринка, а с успеха той си осигури 48835 евро и 45 точки за световната ранглиста, в която заема 33-ото място.

“Чувствах се добре на корта. Играх солидно и контролирах нещата за сет и половина, но след това му позволих да се върне в мача. Той също заигра по-добре във втория сет, започна да удря по-чисто топката. Но аз допуснах някои грешки и му позволих да стопи аванса ми. В крайна сметка съм доволен, че успях да затвори мача в два сета, защото срещу него никога не е лесно. Имали сме доста мачове един срещу друг и знаех какво да очаквам. Днес разликата беше много малка“, коментира Димитров след двубоя.

Българинът очаква победителя от мача между защитаващия титлата си шесткратен шампион и водач в схемата Новак Джокович (Сърбия) и аржентинеца Томас Мартин Ечебери, които играят във вечерната сесия днес.

Вавринка е страхотен играч на всяка настилка. Аз му позволих да се върне в мача във втория сет и направих няколко грешки, при които той върна пробива. Но такива са нещата на клей.
Стан започна да удря топката по-добре във втория сет и съм щастлив, че затворих мача в два сета. Никога не е лесно срещу Стан, играли сме много пъти и знаехме какво да очакваме. Чувствах се добре на корта и отдавна не бях играл такъв мач.
Жребият е тежък, но това е положението. Харесвам мачове срещу големите тенисисти, чувствам се комфортно, все пак съм в тура от дълго време. Знам, че срещу Новак нямам добра статистика, но ще е хубаво да проверя нивото си в момента срещу него, а и винаги се чувствам уверен преди такива мачове”, каза Димитров.