Гришо с два мача днес в Монреал

0
0
282

Григор Димитров, който запази 19-ата си позиция в света, ще има тежка задача днес. Българинът ще трябва да изиграе два мача от “Мастърс” турнира в Монреал. Единият е на двойки, тъй като снощи двубоят му заедно с 8-ия в световната ранглиста Андреа Рубльов, но лошото време отложи срещата с Мат Ебдън и Макс Пърсел за днес. Не преди 19.30 часа се очаква да започне и срещата му на сингъл срещу канадеца Алексис Галарно. Младокът е абсолютен дебютант в АТП.

Турнирът в Монреал е излъчван пряко по MAX Sport 1 и MAX Sport 2. Съперникът на Гришо е с уайлд кард и е 238-ми в света.
Мачът на Григор и Андрей Рубльов срещу Ебдън и Пърсел пък е последен в програмата на корт №5. Той се очаква да започне не по-рано от 2.30 часа българско време.

От канадския “Мастърс” вече отпадна Стан Вавринка. Трикратният шампион от Големия шлем загуби от Емил Руусувуори (Финландия) с 3:6, 6:3, 3:6 за 2 часа и 12 минути в мач от първия кръг, забавен заради проливен дъжд.
Бившият номер 3 в световната ранглиста показа добър тенис, но не успя да преодолее Руусувуори. 37-годишният швейцарец пропусна голяма част от миналия сезон след като претърпя операция на левия крак. Той се завърна на корта през март, но допусна няколко отпадания в първия кръг на турнирите, в които участва.

Във втория кръг Емил Руусувуори ще се изправи срещу осмият поставен в схемата поляк Хуберт Хуркач, който надигра във Вашингтон през миналата седмица, постигайки най-голямата победа в кариерата си.
Руснакът Карен Хачанов отстрани аржентинеца Франсиско Черундоло също в три сета –7:6 (4), 5:7, 6:3 в мач продължил 2 часа и 46 минути. Противниците направиха общо 73 непредизвикани грешки. Хачанов, който е достигал на два пъти до полуфиналите в Монреал, ще играе във втория кръг срещу победителя от мача между хърватите Марин Чили и Борна Чорич.